Профіль громади Трускавця 2016

gerbtruskavets.jpg

Утворене місто: 1827 рік – заснування бальнеологічного курорту

Населення станом на 01.01.17р.:

наявне 28,9 тис.осіб, постійне 20,3 тис.осіб

Площа: 7,7 кв.км

Обласний центр: Львів

 

 

           

 

Трускавець – всесвітньо відомий бальнеологічний курорт, унікальний та один із найдавніших курортів Європи. Відомим він став з 1827 року, з другої половини ХІХ століття Трускавець інтенсивно розвивається, з кожним роком росте його популярність, на його цілющі води приїздять сотні тисяч людей.

Своєю всесвітньою славою курорт Трускавець завдячує цілющій воді «Нафтусі», вперше згаданій у документах ще у 1469 році, а детальніше описаній у 1578 році королівським лікарем Войцехом Очком. Початок науковому дослідженню «Нафтусі» поклали львівський аптекар Теодор Торосевич, котрий вперше зробив її хімічний аналіз в 1835 році, і лікар А. Машек, котрий в 1836 році описав її лікувальну дію. А загалом на території курорту зосереджені великі запаси підземних мінеральних вод з 14- ма природними джерелами.

Статус курорту перевірений часом. Сьогодні курорт здатний бути зразком моделі рекрополісів, курортополісів і рекреаційних зон, місцем відпрацювання та поширення новітніх технологій в курортній галузі, впровадження ефективних методів лікування, реабілітації та оздоровлення населення.

Трускавець – місто обласного підпорядкування

повний текст документу за даним посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *