Про «Електронний кабінет платника» – на семінарі у Трускавецькій ДПІ

 Днями в Трускавецькій ДПІ Дрогобицького управління ГУ ДПС у Львівській області відбувся тематичний семінар. На ньому суб’єктам господарювання розповіли про електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (ЕКП), який надає можливість платнику спілкуватися з податківцями в режимі реального часу.

 На початку заходу завідувач сектору з надання адміністративних послуг платникам податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску Трускавецької ДПІ Дрогобицького управління Олександра Яворська розповіла присутнім про можливості роботи в «Електронному кабінеті платника» (ЕКП). Зокрема, зазначила, що в ЕКП можна працювати на безоплатній основі у щоденному цілодобовому режимі, дистанційно спілкуватися з органом державної податкової служби (ДПС), отримувати потрібну інформацію в режимі реального часу, економити свій час не відвідуючи податкову інспекцію, сплачувати податки (для фізичних осіб). Також повідомила, що найпопулярнішим серед користувачів сервісу відкритої частини ЕКП є інформація з реєстрів ДПС – дані про взяття на облік платників, дані реєстру платників ПДВ, дані реєстру страхувальників, дані реєстру платників єдиного податку, інформація про реєстратори розрахункових операцій, дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального. А в закритій частині особистого кабінету – листування з ДПС та стан розрахунків з бюджетом.

 В ході проведення зустрічі Олександра Яворська акцентувала увагу присутніх і на перевагах ЕКП: унеможливленні помилок в обов’язкових реквізитах поданої декларації, можливості збереження заповненої форми звіту у режимі «Чернетки» та використання її при створенні наступних звітів, веденні Книги обліку доходів та витрат в електронному вигляді, можливості подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами податкової служби та ін.

 Наприкінці семінару учасники отримали вичерпні відповіді на проблемні питання, що їх цікавили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.