На зборах Трускавецької міської асоціації інвалідів обговорено важливі питання

 20 лютого 2020 року відбулися збори Громадської організації «Трускавецька міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ».

 На зборах розглядалися такі питання:

  1. Про роботу ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ» в 2019 році та напрямки діяльності на 2020 рік.
  2. Про програму дій ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ» на 2020 р.
  3. Про бюджет ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ» на 2020 р.
  4. Про проведення в 2020 році міської спартакіади та участь у фінальних спортивних змаганнях осіб з інвалідністю Львівщини.
  5. Про скликання одинадцятої чергової звітно-виборної конференції ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» та вибори делегатів від ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ».
  6. Про роботу над підготовкою проєкту закону «Про статус осіб з інвалідністю та гарантії їх соціального захисту».

Одним із важливих напрямів роботи Трускавецької МАІ є підвищення авторитету організації, обговорення проєктів, постанов, актів ЛОАІ, подання пропозицій. Протягом року в організації велася активна діяльність з цих питань. В результаті є покращення співпраці між владою міста, управлінням соціального захисту населення та громадською організацією, подано пропозиції до міської Комплексної Програми та підготовлено проєкт цієї Програми.

У своїй діяльності асоціація залучає представників всіх служб міської влади, причетних до забезпечення адаптації та реабілітації людей з інвалідністю: медицини, управління праці та соціального захисту населення у м. Трускавці, представників Центру надання безкоштовної правової допомоги, ПФУ у м. Трускавці. Участь у такому комплексному підході виявилася дуже корисною для всіх, це дозволяє бачити проблему реабілітації з різних точок зору і ознайомити ближче владу з проблемами цих людей.

На збори Трускавецької асоціації інвалідів були запрошені голова міста Трускавця Андрій Кульчинський, начальниця Управління праці та соціального захисту міста Віра Ільницька, спеціаліст по роботі з людьми з інвалідністю Управління праці та соціального захисту міста Наталія Мельник Кожен з них відповів на питання присутніх в залі.

Голова ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ» Надія Заблоцька зазначила, що Президія Ради ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ» та актив асоціації активно працювали щодо виконання статутних завдань ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ», отже Програма дій ГО ТМАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ на 2019 рік в основному виконана. Проводилась робота по організаційному зміцненню, підвищенню активності та зростанні авторитету ГО ТМАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ. Ефективною стала робота з органами влади. Керівництво організації брало безпосередню участь в проведенні зборів та конференцій, засідань, круглих столів за участю керівників органів місцевої влади по обговоренню виконання обласної, міської комплексних програм правового захисту, соціальної підтримки та реабілітації людей з інвалідністю, напрацюванні спільних заходів, сприяло посиленню правового захисту людей з інвалідністю міста.

На базі Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ в 2019 році проведений семінар-тренінг, який організувала Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ «Покращення становища та розширення прав і можливостей дівчат і жінок з інвалідністю – запорука зміцнення суспільства». Проведення цього заходу показало високий рівень громадської роботи міської асоціації, що високо оцінено керівництвом ЛОАІ та ВОІ.

Крім того, представники Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ взяли участь в семінарі «Роль лідера в роботі громадської організації людей з інвалідністю» на базі Яворівської РАІ та конференції «Місія лідера ГО осіб з інвалідністю в ефективній діяльності організації» на базі Городоцької РАІ. Лідери Трускавецької асоціації мали можливість взяти участь в обласних семінарах, зустрічах, круглих столах, спартакіадах, як обласних, так і всеукраїнських. Крім того, актив асоціації, голова взяли активну участь у різних офіційних заходах.

Вдосконалюється запроваджений досвід проведення конкурсів мікропроєктів серед осередків ЛОА – активних передплатників газети «Благовіст». У звітному році Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ виборола та отримала фінансову підтримку на розвиток творчого потенціалу своєї організації, в результаті чого були закуплені сценічні костюми для виступів і необхідні засоби – створився новий ансамбль «Калинонька». На високому рівні проведено фестиваль творчості. Звітний рік цікавий участю членів організації в заходах обласної організації людей з інвалідністю – проведення 30-літнього Ювілею ЛОАІ.

Діяльність Трускавецької МАІ зайняла одну із сторінок книги «30 років разом», яку видала ЛОАІ. Подіями року були відвідини Трускавецькою МАІ поранених учасників АТО з колядою в госпіталі ім. Ю. Липи, проведення Конкурсу краси для дівчат та жінок з інвалідністю «Краса без обмежень», співпраця з відділом культури міста та новий проєкт спільно з Народним домом міста «Натхнення. Можливості. Успіх. Я зможу». Також організація підтримує Всеукраїнську газету для людей з інвалідністю «Благовіст», ставить на чільне місце підвищення обізнаності людей з інвалідністю на будь-які питання.

Відбулася річна передплата всеукраїнської газети «Благовіст» для 100 активних фіксованих членів асоціації – завдяки меценатам Грицаку Л. Я., Козявкіну В. І., Малащаку М.В. Про ефективність роботи Трускавецької МАІ говорить оцінка Президії Ради ЛОАІ та оцінка членів організації, зроблена під час проведення заходів з обміну досвідом, круглих столів, зборів і конференцій.

Рада Трускавецької МАІ постановила, а учасники зборів підтримали:

  1. Президії Ради, активу ГО «Трускавецька МАІ»:

1.1. Протягом 1-го півріччя 2020 року провести аналіз найбільш поширених проблемних питань, які виникають в осіб з інвалідністю ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ», по виконанню на місцевому рівні законодавства щодо захисту прав і законних інтересів людей з інвалідністю та розглянути ці питання на спільних засіданнях (конференціях, зборах) з представниками місцевих органів влади.

1.2. Аналізувати місцеві соціальні програми правового захисту, соціальної підтримки та реабілітації людей з інвалідністю по виконанню Конвенції ООН «Про права осіб з інвалідністю».

1.3 Залучати до співпраці представників влади, показуючи їм важливість роботи громадської організації осіб з інвалідністю; проводити заходи для популяризації діяльності своїх організацій та залучення громадян до участі у своїй діяльності. Контроль за виконанням покласти на Президію Ради ГО «ТМАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ».

Вирішили: На одинадцяту чергову звітно-виборну конференцію ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» відправити 2 делегати від ГО «Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ» Заблоцьку Н.В. і Бурмус Г.С. та 1 делегата поза квотою – Недзєльську Галину Всеволодівну, начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Президія Ради «Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.