Прагнемо працювати так, щоб люди з особливими потребами були захищеними

 Нині в Україні понад 2 мільйона 800 тисяч людей мають статус осіб з обмеженими можливостями . Це 6,1 % від загальної кількості населення і майже 80 % осіб – це люди працездатного віку.

 Фонд соціального страхування України опікується проблемами та потребами осіб з обмеженими можливостями внаслідок каліцтва чи професійного захворювання. Безпосередньо у нашому відділенні станом на 01 грудня 2018 року на обліку перебуває 61 особа з особливими потребами. Турбота про цих людей, які в результаті отриманих на виробництві травм або професійних захворювань, є одним з основних завдань роботи Фонду.

 Фонд соціального страхування України гарантує зазначеній категорії осіб страхові виплати та забезпечення широкого спектру медико – соціальних послуг. За 9 місяців 2018 року відділенням профінансовано щомісячні страхові виплати на суму – 1 936,5 тис. грн.., витрати на постійний та сторонній догляд на суму – 52,33 тис. грн.., витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення – 13,7 тис. грн..

 Зусиллями Фонду спільно з відповідними службами охорони здоров’я за призначенням лікарів такі особи забезпечуються повним обсягом медичної допомоги. А саме : утримання в лікарнях, реабілітаційних та санаторно – курортних закладах, обслуговуванням вузькопрофільними лікарями та лікарями загальної практики, забезпеченням необхідними лікарськими засобами, протезно – ортопедичними виробами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування.

 Слід зазначити, що програма для кожної особи з обмеженими можливостями є індивідуальною, вона розробляється МСЕК , з урахуванням усіх місцевих можливостей і соціально – економічних, географічних та інших особливостей.

 Потерпілим, які стали інвалідами внаслідок трудового каліцтва, Фонд періодично надає путівки для санаторно курортного лікування, а саме інвалідам І групи путівки надаються один раз у рік , інвалідам ІІ групи путівки надаються один раз на два роки, інвалідам ІІІ групи путівки надаються один раз на три роки. Крім того, забезпечуються путівками без лікування особи, які супроводжують інвалідів І групи, якщо МСЕК визначає потребу у такому супроводі . За 9 місяців 2018 року відділенням надано 7 путівок для санаторно – курортного лікування особам з обмеженими можливостями.

 Сьогодні, 3 грудня ми відзначаємо Міжнародний день людей з особливими потребами. Цей день звертає нашу увагу, що поруч живуть люди, які потребують особливої уваги, і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян. На долю цих людей випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Їхні мужність та оптимізм – взірець для інших. Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Ці люди пристосовуються, як можуть зі всіх своїх сил. Як приклад, хочу розповісти про нашу потерпілу Шульц Ірину Михайлівну, яка була учасником шостої Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці “Сила духу”, це людина з великої літери, її оптимізм, невичерпна енергія, цілеспрямованість допомогли їй посісти перше місце з настільного тенісу на обласному етапі спартакіади.

 У цей День всі повинні приєднатися до цієї міжнародної ініціативи і подякувати всім, хто не байдужий до цієї проблеми, хто намагається кожен день робити те, про що інші згадують раз на рік. Також хочеться побажати кожному зробити щось для покращення умов існування найменш захищеної версти населення. Та головне, щоб наша увага і турбота не обмежувались одним днем у році. Тому, згадуються слова: «У душах людських хай палає тепло, людське милосердя хай творить добро».

 І, насамкінець, хочу побажати всім людям з особливими потребами зміцнення здоров’я, оптимізму, сімейного благополуччя, впевненості у завтрашньому дні, а також запевнити в тому, що наші спеціалісти й надалі докладатимуть максимум зусиль, щоб люди, які втратили здоров’я на виробництві були захищені та відчували себе повноцінними членами суспільства.

Начальник

Трускавецького відділення УВД ФССУ

у Львівській області

                                             Давидчак Н.Р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *