29 серпня – День пам’яті загиблих учасників АТО

  У цей серпневий день в Україні вшановують пам’ять загиблих українських військових, учасників АТО. На цей час припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

  Бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ, тривали від середини серпня. Українським військовим майже вдалося заволодіти містом, але тут втрутилася російська армія. У плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти українців свої регулярні війська.

  В результаті вторгнення регулярних підрозділів Збройних Сил РФ і їх маршу в напрямку міста Іловайськ батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сил сектора «Б» потрапили в оточення. 28 серпня положення наших військових стало критичним. У цей же день Президент Петро Порошенко звинуватив Росію у відкритому збройному вторгненні на Донбас.

 Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося упродовж 24-29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту становила 3,5 тис. чоловік особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.

  Упродовж чотирьох років тривають дискусії, і ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й до сьогодні. 14 серпня цього року свої висновки оприлюднила Генпрокуратура: 366 українських вояків загинуло, 429 — отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 — потрапили в полон, 157 військових не впізнані, ще 158 вважаються зниклими безвісти. Уцілілі учасники тих серпневих подій називають ще більшу кількість загиблих.

  Сьогодні, 29 серпня на Михайлівській площі (м. Київ) — День Пам’яті за загиблими Героями в Іловайській трагедії. Четверта річниця наймасштабнішої трагедії в історії сучасної України – Іловайського котла – об’єднує у цей день на Михайлівській площі всіх учасників Іловайського братерства: патріотів-побратимів, яким вдалось вийти з оточення, родичів та сімей загиблих.

  Представники всіх військових підрозділів, що приймали участь в Іловайській операції 2014 року приїдуть на захід на своїх бойових машинах з відповідними символами – прапором, наклейками, банерами і шевронами підрозділу заради того, щоб вшанувати пам’ять за загиблими побратимами.

  Вічна пам’ять загиблим Героям!!!

  Шана усім, хто вижив!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *