День села – свято, що єднає! Орову – 434 роки

Цієї неділі громада Орова приймала найщиріші вітання з нагоди Дня народження рідного села. Цього року виповнилось 434 роки від першої задокументованої історичної згадки про село. Велике, мальовниче гірське село Орів входить у нашу Трускавецьку громаду. Тут проживає близько 1700 мешканців і має найдовшу вулицю в Україні, вулицю Шевченка, яка внесена до Книги рекордів України. Сьогодні Орів – село, яке активно розвиває туристичний потенціал і зараз стає ще більш привабливим як для відпочивальників, так і для інвестиційних компаній. Перша на Львівщині оглядова вежа побудована саме тут і служить туристичним магнітом. Є два відомі готельні комплекси. А віддаленість Орова від міських вогнів є його чи не найважливішою принадою.

З нагоди Дня Орова у центрі села відбулись урочистості. Але найперше усі присутні святкувань вшанували українських воїнів, завдяки яким є можливість збиратись і прославляти Україну, ділитись малими радостями життя, шанувати традиції. Сердечні вітання від усієї Трускавецької громади орівчанам передав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Квартет «Біг бенд», гурт «Сіль», Соломія Багрич, Оксана Чіпак та Руслана Плита дали благодійний концерт, зібрані кошти з якого будуть направлені на потреби ЗСУ.

Родзинкою святкування став конкурс «Краща господиня села», яких в Орові чимало. Дівчата готували, а присутні смакували: найкращі вареники від Гіщак Оксани, запашна грибна юшка від Гіщак Анжели, найхрумкіші соління від Оксани Фендак, найсолодша наливка від Гурської Галини, найкращий клиганий сир (так називають бринзу в Орові) від Гурської Люби. І книші ( печені пироги) так звана піца по-орівськи від Шимко Оксани. Всі учасниці за результатами журі виявились найкращими і отримали гарні дарунки від голови Трускавецької територіальної громади Андрія Кульчинського. Кубок найкращої господині села отримала Марія Фендак. А ще пані Марія відзначена за вагомий особистий внесок – приготування їжі військовим з першого дня вторгнення ворога на нашу святу землю. Вдячні захисники нагородили подяками всіх волонтерів, які пекли пиріжки, робили свічки, малювали малюнки, готували для них недільні обіди.

Святкові заходи були організовані відділом культури міської ради Трускавця, Народним Домом Трускавця, керівниками Народного Дому Орова – Іванною Болюк та Мар’яною Марголич, танцювальним колективом Народного дому села Модричі (керівник Христина Кушнір), старостою села Орів Тетяною Сухромендою.