На виконкомі випробували процедуру спрощеного голосування та виділили майже пів мільйона гривень для потреб ЗСУ

11 грудня відбулося засідання виконавчого комітету, на якому спочатку затвердили, а потім випробували на практиці процедуру спрощеного голосування. Ця процедура подібна до «пакетного» голосування на сесії міської ради, коли голосування за однотипні рішення здійснюється один раз. Це значно економить час, вивільняючи його для іншої ефективної діяльності. Вдалося це зробити завдяки внесенню змін до Регламенту виконкому.

На сьогоднішньому виконкомі процедуру спрощеного голосування було застосовано двічі – за призначення помічників дієздатним фізичним особам та за надання малолітнім і неповнолітнім статусу дітей, постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Серед важливих прийнятих на виконкомі рішень – про схвалення проєкту рішення міської ради «Про бюджет Трускавецької міської територіальної громади на 2024 рік». Це обов’язкова процедура перед прийняттям бюджету громади на сесії, що планується зробити наступного тижня.

Отже, як доповів начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, бюджет Трускавця на 2024 рік планується затвердити у розмірі 419 млн. 779 тис. 100 грн. Основним джерелом доходів є ПДФО (50% всіх доходів загального фонду), на 2 місці – плата за землю (16%), далі – єдиний податок (13%), акцизний податок (9%), податок на нерухоме майно (8%), всі інші – 4%. У структурі доходів бюджету громади більше половини (68%) становлять доходи загального фонду, далі йдуть освітня субвенція (19,7%) та базова дотація.

Найбільше видатків піде на освіту (55,1%), на 2 місці – УЖКГіБ (16,5%), решта видатків – це соціальна сфера, культура, органи управління тощо. Капітальні видатки майже не заплановані, виняток – реконструкція частини дороги до кладовища на Помярки, реконструкція ДНЗ «Дзвіночок» (залучені солідні грантові кошти, тож потрібне невеличке співфінансування) та Будинку учнівської творчості. Абсолютна більшість видатків міського бюджету на 2024 рік – це зарплата, енергоносії, забезпечення життєдіяльності комунальних служб та установ міста. Через те, що держава забирає з місцевих бюджетів так званий «військовий» ПДФО, Трускавець у 2024 році не дорахується понад 21 млн. грн.

Тим не менше нашим ЗСУ і надалі планується допомагати в міру сил, як це робиться і зараз. Так, на виконкомі 11 грудня одноголосно проголосовано за затвердження цільових програм покращення обороноздатності військовослужбовців військових частин А 7079 та А 4220 Збройних Сил України на 2023 рік. На закупівлю БПЛА та обладнання для FPV-дронів виділено відповідно 280000 та 198270 грн., що в сукупності становить 478270 грн.

Окрім того на виконкомі:

– продовжили дозвіл на послуги екскурсійного дитячого електропотягу на 2024 рік,

– затвердили Аналітичний звіт на прохання Індустріального парку з виготовлення мінеральної води на вул. Городище,

– дали дозвіл на розроблення детального плану території земельної ділянки на вул. Т.Шевченка,11 (будівництво курортного готелю зі сторони вул. Біласа, пам’ятник Шевченка не чіпатимуть і не пересуватимуть),

– дали дозвіл на проведення благоустрою на вул.Т.Шевченка,

 – дали дозвіл на влаштування господарського заїзду та проведення благоустрою на території ГКК «Карпати» зі сторони басейну,

– дали дозвіл на влаштування та проведення благоустрою, прибирання і належного утримання території земельної ділянки на вул.І.Мазепи, 34а (замощення бруківкою з облаштуванням паркомісць),

– проголосовано питання щодо квартирного обліку (знімали, ставили, переоформлювали),

– проголосували за затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, які надаються відділом державного архітектурно-будівельного контролю.