податкова

До уваги новостворених  фізичних осіб – підприємців!

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування. Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.

 При цьому визначено, що зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які обирають першу або другу групу платників єдиного податку, подають заяву  до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація та вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Для переходу на третю групу платників єдиного податку, зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання, подають заяву  протягом 10 днів з дня державної реєстрації  та вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.  До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України.

Перейти до вмісту