Співпрацюємо задля розвитку Трускавецької громади

Сьогодні, 20 вересня, було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері сталого та інклюзивного місцевого розвитку між Трускавецькою міською радою та ГО «Ініціативний центр «Толока». Свої підписи під документом поставили міський голова Андрій Кульчинський та керівниця Ініціативного центру «Толока» Тетяна Моісеєва-Шиленко.

З початку повномасштабної війни до Трускавця переїхало багато ВПО, серед яких і ті, в яких величезний досвід роботи з грантодавцями та успішні історії реалізації проєктів на Донеччині, Луганщині, Харківщині, Херсонщині та в інших областях. До таких людей належать засновники ГО «ІЦ «Толока», котрі у Трускавці зарекомендували себе з доброї сторони. Одним з результатів їхньої діяльності в нашому місті стала STEAM-лабораторія на базі СЗШ №3 м. Трускавця, організація молодіжного дозвілля в форматі кіно під відкритим небом та інше. Тож Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю – це декларація, що міська рада сприятиме громадськості в її ініціативах, а громадськість підтримуватиме ідеї влади щодо сталого та інклюзивного розвитку на території Трускавецької МТГ.

Андрій Кульчинський та Тетяна Моісеєва-Шиленко обговорили напрямки подальшої співпраці та актуальні проблеми. Зійшлися на тому, що таких просторів як УРБАН-бібліотека чи STEAM-лабораторія має бути більше, відповідно творчим та успішним людям потрібно давати зелене світло. В цьому контексті згадали директорку УРБАН-бібліотеки Віру Савку та ГО «Ті 100», котрі на досягнутому не зупиняються, а реалізують нові проєкти, що є в інтересах і мешканців, і влади.

Було заторкнуто проблематику творення нових молодіжних просторів на базі колишніх котелень на вул. Івасюка та вул. Коцюбинського (на останній планується творення спортивного простору «Місце сили»). Багато молоді проводить свій вільний час на території біля ТЦ «Вектор» на Стебницькому кільці, але куди вони підуть, коли прийде зима? Тетяна Моісеєва-Шиленко на прикладі Покровська на Донеччині розповіла як можна досягнути порозуміння між владою, бізнесом та ГО, якщо дійсно є бачення культурного дозвілля молоді та намір об`єднати зусилля для добрих справ.

Сторони погодилися сприяти побудові та зміцненню партнерства, ґрунтуючись на принципах доброго урядування, проводити заходи для пошуку ідей, розробки пропозицій, обміну досвідом, сприяти творенню інноваційних місцевих рішень, посилювати інституційну та імплементаційну спроможність громади.