1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день осіб похилого віку (англ. International Day of Older Persons). У Трускавці давно відмовилися від словосполучення «похилий вік», замінивши його на «поважний вік». Адже люди старшого віку – це дійсно поважні особи, старійшини, котрі допомагають молодшим добрими порадами, діляться набутою життєвою мудрістю, а водночас хочуть залишатися потрібними і корисними для суспільства.

Вшанування поважних осіб Трускавця традиційно проходило в Трускавецькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), який для багатьох старших самотніх чоловіків та жінок є другою домівкою, місцем, де можна випити кави чи чаю, поспілкуватися, поспівати, позайматися аеробікою, рукоділлям, докластися до допомоги нашим захисникам, прикрасити своє життя новими барвами.

Привітав сеньйорів і сеньйор міський голова Андрій Кульчинський. Він частий гість у терцентрі, адже знає як старші люди потребують спілкування, слів підтримки, як хочуть знати про все, що відбувається навколо. Андрій Богданович ніколи не втомлюється розповідати про ті позитивні зрушення, які відбуваються в Трускавецькій громаді, ніколи не шкодує теплих добрих слів для тих трускавчан та ВПО, котрі зробили багато добра впродовж свого життя.

Під час літературно-музичної композиції «Зорепадом летять роки» до вітань долучились секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, начальниця управління праці та соціального захисту населення міської ради Віра Ільницька, голова Ради ветеранів війни та праці м. Трускавця Анна Беляєва, Заслужений працівник соціальної сфери, директорка терцентру Олена Пилат.

Дідусів і бабусь зі святом привітали наймолодші жителі нашого міста, вихованці дитячого садочка «Зірочка», музичний керівник Христина Чумак. У святковому концерті взяли участь Першого Трускавецького Арт-Фестивалю «Натхнення» (INSPIRA) 60+ танцювальна група «Перлина», вокальні ансамблі терцентру «Золотий вік», «Нескорені». Звучали авторська поезія Оксани Щерби, Марії Кутереби та пісня «Родина» у виконанні Лесі Таратайців. Родзинкою святкування став «Білий акордеон» – виступ керівника гуртка інструментальної музики Народного дому Трускавця Юрія Дякунчака. Також в приміщені терцентру було представлено виставку «Осінні мотиви».

Напередодні свята соціальні працівники Трускавецького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) роздали 150 продуктових наборів малозабезпеченим пенсіонерам та ветеранам Трускавецької територіальної громади, які знаходяться на обслуговуванні в терцентрі, кошти на які було виділено з міського бюджету, 200 продуктових наборів від міського фонду.

Співорганізатором святкування став Університет Третього Віку.

За міжнародною класифікацією, особою поважного віку вважається той, хто досяг 65 років. Але є люди, котрі навіть в 80 чи 90 років не вважають себе старими, відчуваючи юність душі, підтримуючи себе в тонусі, тренуючи свої тіло та розумі.

Не боятися старості, а додавати до життя смаку, додавати життя до своїх днів, котрих не можемо продовжити, навчають у терцентрі, котрим керує Олена Пилат. Тож сьогоднішній захід – це не чергове нагадування людям про їхній «золотий вік», а пошана їхніх мудрості, досвіду, корисного вкладу у суспільне життя.

Перейти до вмісту