Індивідуальний підхід: в ЗСУ пояснили, як служитимуть обмежено придатні

Проходження медичної комісії є обов’язковою умовою для усіх військовозобов’язаних. Саме медкомісія вирішує, чи придатна людина до служби в армії.

Придатність під час мобілізації.

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

– Придатний до військової служби.

– Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду).

– Обмежено придатний до військової служби.

Що таке обмежено придатний?

Обмежена придатність у воєнний час – це непридатність у мирний, проте це не означає, що військовозобов’язаний відстрочений від служби в армії.

Особи з обмеженою придатністю можуть служити в умовах воєнного стану, тому їх можуть мобілізувати.

Усім відомо, що у мирний час є доволі широкий список хвороб, які роблять людину непридатною до служби. Проте в умовах воєнного стану цей список значно звужується.

Особи, що визнані обмежено придатними до військової служби, не можуть служити у десантних військах, плавскладі, морській піхоті, у спецспорудах.

Водночас вони придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах тощо.

Тобто вас не можуть направити в бойову частину на передову, але можуть мобілізувати і залишити, наприклад, проходити службу при військкоматі.

Саме під час проходження медичної комісії вказується, які види служби та воєнні роботи протипоказані людині з обмеженою придатністю. Це залежить і від фізичного стану здоров’я, і від військової спеціальності, займаної посади, віку та роботи військовозобов’язаного.

Як застосовуватиметься індивідуальний підхід?

Щодо кожного військовослужбовця, який має проблеми зі здоров’ям, буде ухвалюватися індивідуальне рішення. В ЗСУ є різні роди військ, сил, військово-облікові спеціальності, з різними завданнями та рівнем навантаження.

Чи існують обмеження за станом здоров’я в ЗСУ?

Військовослужбовці, які мають певні захворювання, не можуть проходити службу в підрозділах спецпризначення ДШВ (десантно-штурмових військ), морської піхоти, ССО (сил спеціальних операцій), але вони можуть виконувати завдання у складі підрозділу забезпечення.

Нагадуємо, що згідно нових змін в законодавстві України, призовникам, яким тимчасово не можна служити, нададуть рік на відновлення, після чого їхній стан здоров’я заново оцінюватиме військово-лікарська комісія. При цьому нагляд за такими призовниками покладено на ТЦК та СП.

Ключові зміни пов’язані з методикою оцінки готовності до військової служби, списком захворювань та посиленими обов’язками ВЛК.