У Львівському  обласному територіальному центрі комплектування та соціальної  підтримки закликають громадян дотримуватись правил військового обліку.

Там наголошують, що важливо самостійно, не чекаючи повістки, прибувати до територіальних центрів комплектування для оновлення своїх даних.

Про це повідомляють у службі зав’язків з громадськістю Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Чимало громадян області і внутрішньо переміщених осіб зокрема порушують вимоги законодавства про військовий обов’язок та військову службу, тож у зв’язку з цим, військовослужбовцям ТЦК та СП доводиться проводити заходи з оповіщення і особисто нагадувати про це. Перш за все, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина та найважливішим завданням для всього нашого народу.

Там також нагадали про наступне:

• Чоловікам віком від 18 до 60 років, на час дії воєнного стану потрібно постійно мати з собою документи, що посвідчують особу, а також військово-облікові документи та надавати їх для перевірки уповноваженим особам, зокрема військовослужбовцям ТЦК та СП.

• Законодавством чітко не визначено, де саме має бути вручена повістка. Оповіщення може здійснюватися за місцем роботи, проживання, а також в громадських місцях у будь-який час доби.

• Отримання повістки ще не означає призову на службу. Насамперед громадян викликають для уточнення військово-облікових даних.

• Лише у разі, коли чоловік пройде медичну комісію та за всіма критеріями буде визнаний придатним, йому може бути вручена повістка на відправлення до навчальних підрозділів.

• Мобілізованих, які не проходили військової служби, обов’язково направляють до навчальних центрів для відповідної військової підготовки.

• Тим військовозобов’язаним, які мають право на відстрочку, необхідно прибути в ТЦК та СП з відповідними документами, підтвердити це та отримати витяг з протоколу.

• Військовозобов’язані чоловіки, які прибули у Львівську область для проживання з інших регіонів, повинні в семиденний термін звернутись до ТЦК та СП і стати на військовий облік.

• За порушення правил військового обліку та ухилення від призову передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Ухилянтам під час мобілізації загрожує покарання терміном до 5 років позбавлення волі.

У черговий раз наголошуємо, що всі військовозобов’язані повинні уточнити особисто в ТЦК та СП свої військово-облікові ознаки з метою занесення їх до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників та отримання свого ідентифікаційного військового номера (ІВН). Це дасть змогу безперешкодно влаштовуватись на роботу та надалі отримати електронний військовий квиток», – резюмували в обласному ТЦК.

Перейти до вмісту