Сьогодні в Україні святкують офіційно День резервіста.
Саме цього дня чотири роки тому указом президента України було розпочато формування оперативного резерву як складової Збройних сил України, спираючись на важливу роль резервістів у захисті України, її незалежності та територіальної цілісності.
“Віднині ми започатковуємо традицію вшанування на державному рівні патріотів нашої держави, які добровільно проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань.
Більшість із резервістів навчалися військовій справі не за книжками та кінофільмами, а у важких випробуваннях. Вони отримували професійний вишкіл і гартувалися у реальних запеклих боях із російським агрессором.
Сформовані у найскладніших умовах війни українські резервісти є потужним потенціалом національного війська та його надійною підтримкою у стримуванні широкомасштабної агресії з боку Російської Федерації.
День резервіста – свято “громадян, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок, проявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і сьогодні знаходяться у готовності в будь-який час знову стати до лав українського війська”.
“Це свято є свідченням глибокої поваги громадян України до своїх захисників, чий високий авторитет, мужність і відвага високо цінується українським суспільством”.
Хто такі резервісти? Фактично, всі знають, що у разі необхідності, за рахунок резервістів формується військовий особовий склад шляхом проведення мобілізації. Перелік обов’язків резервіста у зв’язку із проходженням служби не передбачає виконання завдань суміжних з обов’язками контрактних військовослужбовців. Зокрема, мова йдеться про їх незалучення до виконання завдань в зоні проведення Операції об’єднаних сил без проведення мобілізації.
Основне, що треба знати про службу у резерві:
– Служба добровільна – охочий підписує контракт з Міністерством оборони або Національною гвардією (вийняток – ті, хто був зарахований в обов’язкому порядку до оперативного резерву в особливий період).
– Спрямована на підготовку і підвищення кваліфікації резервістів для виконання військового обов’язку у мирний і військовий час.
– Служба у резерві оплачувана.
– Законодавча база захищає резервістів (наприклад, особу мають безперешкодно відпускати і не можуть звільнити з офіційної роботи під час проходження зборів резервістів).
Вітаємо резервістів з їх святом!