8 травня Україна та світ відзначили День пам`яті та примирення. У зв’язку з карантином цьогоріч масових заходів не проводили, проте загиблих воїнів все одно вшанували.

 У Трускавці представники Ради ветеранів відвідали місце пам`яті біля с. Модричі, де в перші дні радянсько-німецького періоду ІІ світової війни внаслідок бомбардування були вбиті радянські солдати.

 А наступного тижня на базі Трускавецького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася благодійна зустріч, на яку прибули ветерани та старожили, котрі пам`ятають Другу світову.

 Інвалід війни І групи Микола Юхимович Шаповалов, 1927 р.н., свої важкі поранення отримав під час бойових дій. 93-літній чоловік має хорошу пам`ять, пише вірші, чимало з яких він і прочитав під час зустрічі-реквієму.

 Ровесник Миколи Шаповалова, теж 93-літній Тихон Володимирович Ніціпров – підполковник, інвалід ІІ групи, служив на Кавказі, а після поранення в Ірані. Обидва ветерани мають чимало бойових нагород.

 Заступниця голови Ради ветеранів Трускавця, учасниця ІІ світової війни Анна Іванівна Бєляєва поділилася своїми спогадами про ті далекі непрості роки. Особливо вразила присутніх розповідь Анни Бєляєвої про операцію «Вісла», котра безпосередньо торкнулася сім`ї жінки.

 Учасницею зустрічі була і 91-літня Марія Сидорівна Семенова, корінна трускавчанка, вдова ветерана війни. Пані Марія виконала ряд пісень та поділилася спогадами про своє життя.

 Організатором вшанування в такому форматі Дня пам`яті та примирення стали Трускавецька міська рада (міський голова Андрій Кульчинський), Трускавецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (директорка Олена Пилат) та меценат з Києва Олег Євдоченко зі своєю донькою Анастасією, котрі знані у Трускавці з рекорду випікання тисячі пасок для соціально вразливих верств населення та акції з озеленення. Цього разу благодійники підготували 28 пакетів продуктових наборів, до складу яких ввійшла і випічка від пекарні «Братрура» (Ілля Дробчак).

 Ветеранів війни привітали не лише продуктовими наборами та частуванням, але і піснею. Ряд пісень українською та англійською мовою виконала Анастасія Євдоченко, а батько дівчини побажав ветеранам здоров`я та благополуччя.

 Присутні дотримувалися соціальної дистанції та маскового режиму. Частували ветеранів чаєм та солодощами (цукерки, тістечка, фрукти).

 «Традиційно у травневі дні ми відзначаємо День пам`яті та примирення – з символом червоного маку та гаслом «Ніколи знову!». На жаль, історія має властивість повторюватися, і тепер теж маємо в Україні війну. Вже більше шести років триває агресія Росії на наших землях, особливо гострою є ситуація в Криму та в Донецькій і Луганській областях. Досвід ІІ світової війни вчить нас, що агресор програє і має бути покараним, а кожна війна колись закінчується. Маємо надію, що ця війна закінчиться якомога швидше – звісно ж, нашою перемогою! Згадуючи події 75-літньої давнини, не маємо права забувати теперішні події на Сході України. Вірю, що Україна переможе і всі ми повернемося до нормального життя. Після зняття ряду карантинних обмежень ми провели цей захід з вшанування ветеранів, адже ці люди, як тепер наші хлопці на Сході України, теж захищали Вітчизну від ворога. Їх залишилося небагато, і вони потребують нашої уваги, потребують відчуття, що про них пам`ятають та піклуються. Трускавець та Україна повинні вшановувати своїх героїв, на прикладі яких виховується нове покоління громадян України», – сказав під час зустрічі з ветеранами міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Перейти до вмісту