Протокол № 7 позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (дистанційно через мережу Інтернет з використанням відповідних технічних засобів) від 22 березня 2021 року
Засідання провів голова міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Кульчинський Андрій Богданович.
Присутні: Члени комісії (за окремим списком).
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
І Про вжиття додаткових заходів з попередження поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – COVID-19) та недопущення виникнення її спалахів.
II Про підвищення рівня пожежної небезпеки в екосистемах міста (про заборону спалювання сухої трави, рослинності ).
СЛУХАЛИ:
І. Про вжиття додаткових заходів з попередження поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – COVID-19) та недопущення виникнення її спалахів.
ВИСТУПИЛИ:
Кульчинський А.Б – голова громади, голова міської комісії ТЕБ і НС, який довів присутнім щодо додаткових карантинних обмежень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 (із змінами) для «помаранчевого» рівня епідеміологічної небезпеки з додатковими обмежувальними заходами.
За результатами розгляду питання порядку денного позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій
КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:
1.1. Інформацію голови міської комісії ТЕБ і НС А. Кульчинського взяти до відома.
1.2 Додатково до карантинних обмежень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 (із змінами) для «помаранчевого» рівня епідеміологічної небезпеки, встановити на адміністративній території Трускавецької громади з 00.00 23.03.2021 до 00.00 05.04.2021 додаткові обмежувальні заходи, ввівши заборону на:
1) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах;
2) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту;
3) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, будівельні матеріали, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;
– торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень та на виніс;
– провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
– виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;
– провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом;
5) приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;
6) приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
7) проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників;
8) робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
9) діяльність непродовольчих ринків.
10) обмежити доступ громадян в адміністративні будівлі Трускавецької територіальної громади.
11) відвідування закладів освіти незалежно від форм власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів середньої загальної освіти.
1.3. Сектору з питань цивільного захисту населення ТМР (С.Голубінка) спільно з відділом інформаційної політики та зв’язків з громадськістю ТМР (Л.Боднар), КП «Редакція міського радіомовлення» (Є.Кіт), старостами населених пунктів Трускавецької ТГ проводити широке інформування та роз’яснювальну роботу серед населення громади щодо встановлених карантинних обмежень.
Термін виконання – постійно, на весь час дії карантину або до особливого розпорядження / рішення комісії.
1.4.Дрогобицькому міському управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області спільно з відділенням поліції № 2 Дрогобицького РВП ГУ НП України у Львівській області посилити контролюючі заходи щодо дотримання протиепідеміологічних заходів на території Трускавецької територіальної громади.
Термін виконання – постійно, на весь час дії карантину або до особливого розпорядження / рішення комісії.
СЛУХАЛИ:
- Про підвищення рівня пожежної небезпеки в екосистемах міста (про заборону спалювання сухої трави, рослинності ).
ВИСТУПИВ:
С. Сарахман – головний інспектор Трускавецького МВ ГУ ДСНС України у Львівській області, майор служби цивільного захисту.
Заслухавши доповідь з другого питання, комісія вирішила:
2.1. Інформацію представника Трускавецького міського відділення ГУ ДСНС України у Львівській прийняти до відома.
2.2 Сектору з питань цивільного захисту населення ( С.Голубінка) розробити Комплексний План дій виконавчого комітету Трускавецької міської ради, установ та організацій міста щодо протипожежного захисту лісових масивів, парків протягом весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2021 року .
2.3 Сектору з питань цивільного захисту населення ( С.Голубінка) розробити Комплексний План організаційних та інженерно-технічних заходів щодо запобігання і гасіння пожеж у лісах у весняно-літнього періоді 2021 року.
2.4 Сектору з питань цивільного захисту населення Трускавецької міської ради (С.Голубінка):
2.4.1. Підготувати до 30 березня 2021 року листи-звернення до керівників підприємств, установ, організацій та настоятелів храмів міста про проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо заборони спалення сухого листя (рослинності або її залишків, обрізки дерев або кущів, порубочного матеріалу) та твердих побутових відходів, мешканцями міста та працівниками організацій протягом весняно-літнього пожежо-небезпечного періоду 2021 року в межах міста.
2.4.2. Підготувати до 30 березня 2021 року листи-звернення керівникам суб’єктів господарювання та керівникам ОСББ щодо постійного проведення робіт з скошування трави та чагарників та здійснення контролю за недопущенням на підзвітній території нагромадження відходів побутового сміття під час весняно-літнього періоду.
2.5. Директору КП «Редакція міського радіомовлення» (Є.Кіт), начальнику відділу інформаційної політики та зв’язків з громадськістю (Л. Боднар) продовжувати щотижня доводити до жителів міста інформацію про недопустимість та заборону спалювання сухої трави для недопущення забруднення екології навколишнього природного середовища.
2.6. Управлінню праці та соціального забезпечення населення Трускавецької міської ради (В. Ільницька), службі у справах дітей (Л. Дребот):
– оновити списки осіб, що відносяться до підвищеної групи ризику ( самотніх осіб похилого віку, бездомних осіб, багатодітних сімей, неблагонадійних сімей, інвалідів та тих, які потребують соціальної підтримки). Організувати проведення з цими особами роз’яснювальну та профілактичну роботу щодо попередження виникнення пожеж.
– під час соціального обслуговування осіб похилого віку, соціально незахищених громадян, багатодітних та неблагонадійних сімей звернути увагу на протипожежний стан будівель та проводити інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо навчання даних верств населення заходам пожежної безпеки.
2.7. Трускавецькому МВ ГУ ДСНС України у Львівській області (В. Несенюк) спільно з міським відділом освіти (О.Лобик):
– з метою виховання у дітей навичок обережного поводження з вогнем та попередження надзвичайних ситуацій організувати проведення конкурсів, фестивалю дружин юних пожежників, школи безпеки, вікторин з протипожежної тематики, а також дитячих змагань з пожежно – прикладного спорту;
– взяти участь у проведенні в навчально – виховних закладах батьківських зборів з метою доведення до відома батьків заходів з попередження пожеж, інших надзвичайних ситуацій від дитячих пустощів з вогнем, тематики запобігання вогневого травматизму та загибелі дітей на пожежах.
2.8. ТзОВ «Трускавецький водоканал» забезпечити посилення пожежного контролю на підпорядкованій території (водосховище на р. Воротище).
2.9. Створити розпорядженням міського голови робочу рейдову групу з недопущення забруднення навколишнього природнього середовища (в склад групи включити представників Трускавецького МВ ГУ ДСНС, поліції, інспекції з питань благоустрою, сектору з питань цивільного захисту населення міської ради).
2.10. Робочій рейдовій групі з недопущення забруднення навколишнього природнього середовища здійснювати патрулювання та рейдові перевірки щодо виявлення несанкціонованого спалювання громадянами сухої трави (іншого сміття) на території міста.
Голосували: «за» – 20; «проти» – 0; «утримались» – 0.
Перший заступник голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (підпис) Балицький О.М.
Секретар комісії (підпис) Чапський В.Ч.