У Трускавецькій територіальній громаді урочисто та достойно відзначили найбільше християнське свято – Світле Христове Воскресіння. Святкові заходи проходили від суботи, коли відбувалося освячення пасок та інших великодніх страв, аж до Світлого Вівторка.
Кульмінацією, звісно ж, стали урочисті Богослужіння, котрі в неділю Світлого Христового Воскресіння відслужили настоятелі в греко-католицьких, православних та протестантських церквах територіальної громади.
А величним завершальним акордом святкувань Пасхи став Великий Великодній Концерт, котрий тривав на центральній сцені міста-курорту 4 травня впродовж чотирьох годин та завершився найбільшою в Україні гаївкою «Кривий танець».
Святкова програма «На Великдень у Трускавець» розпочалася з виступу духового ансамблю «Біґ Бенд» в музичній альтанці курортного парку. Паралельно біля центральної площі розгорнули свої презентаційні палатки та стенди, виставки та інсталяції заклади культури Трускавця та сіл Уличного, Станилі, Орова, Модрич і Доброгостова. Села змагалися в гостинності та щедро пригощали гостей смачними пасками. Трускавецька школа мистецтв імені Романа Савицького оформила чудову святкову фотозону з велетенськими писанками, баранчиком і Весною. Прикрасили центр курорту своїми експозиціями і музеї та бібліотеки міста.
Конкурс пасок, який проводився між селами нашої громади, став справжнім випробуванням для журі, до складу якого ввійшли міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, його заступник Мирон Флюнт, керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич, старости Василь Ірод, Мар`яна Мазурик, Павло Пасічник і Тетяна Сухроменда. Адже кожна паска є смачною, кожна є красивою і оригінальною. Тож перемоги в номінації «Найкраща паска» не було. Зате найбільшою і найпишнішою журі визнало паску з Орова, найоригінальнішою – зі Станилі, найкрасивішою – з Модрич, найсолодшою – з Уличного, а найсмачнішою – з Доброгостова. Таким вердиктом журі були задоволені всі, як і вітаннями від міського голови Андрія Кульчинського та старост сіл.
Справжнє свято подарували жителям громади та гостям курорту талановиті виконавці з усіх населених пунктів громади. Їхні виступи немов доповнювали один одного, і Великий Великодній Концерт став цілісною композицією на прославу Воскреслого Господа, скарбом талантів та народних традицій, чудовою можливістю відчути себе частинкою великої української громади. Кожен елемент Великого Великоднього Концерту був доречним – і старовинні гаївки з Доброгостова, і розповідь про історію Воскресіння від юної орівчанки, і жарти та запальні пісні від модричан, і церковні піснеспіви та обрядово-ритуальні танці з Уличного. А завершальний майстер-клас з виконання гаївок від діточок зі Станилі перетворився на величний «Кривий танець» – найбільшу гаївку в Україні, котра пройшла в цьогорічний Світлий Вівторок. До станильських діток доєдналися спочатку діти, а потім і дорослі з Трускавця, Орова, Модрич, Доброгостова, Уличного, Зимівок, Бистрого, далі гості курорту, в тому числі наші німецькі партнери з землі Ватлінґен (ФРН). Свіжим струменем влилася у Велику Трускавецьку Гаївку спільнота «Українська Молодь – Христові!» на чолі з настоятелем церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Володимиром Бондарчуком. Велика Гаївка «Кривий Танець» під народні мелодії ансамблю «Галичани» Народного дому Трускавця зайняла всю центральну площу курорту, щоб розлитися рікою народних традицій аж до музичної альтанки та бювету.
Великий Великодній Концерт у Трускавці дав ряд важливих меседжів громаді та Україні. По-перше, він показав, що курорт ожив і насправді чимало українців обирають для відпочинку саме Трускавець – курортну столицю України, місто здоров`я, місто, вільне від коронавірусу. По-друге, цей концерт показав незнищенність українських традицій, силу Христової віри і любов до рідного краю, що найкраще підкреслила пісня «Ой роде наш красний». По-третє, відкрилися нові таланти, які вартують того, щоб громада ними пишалася та їх підтримувала, і великою радістю є те, що ці таланти є в кожному селі нашої громади. По-четверте, святковий Великодній захід продемонстрував єдність громади, котра вміє спільно радіти, спільно прославляти Христа і спільно створювати запальний настрій. Та найголовніше, що в цьому Великому Концерті не загубилося головне – згадка про те що саме святкуємо і чому. Окрім народних гаївок про сплячу царівну, Подоляночку, грушечку та вербовую дощечку, окрім жартів про «кошене і стрижене», окрім пісень української естради та кольорових фотозон періодично, причому досить часто лунало величне: «Христос воскрес!», і стоголоса відповідь гучно линула над Трускавцем та всією громадою: «Воістину воскрес!».
Щира подяка всім, хто організував це величне свято на прославу Воскресіння Христа, передусім відділу культури Трускавецької міської ради в особі його очільниці Тетяни Татомир, старостам сіл, керівникам та працівникам Народних домів та бібліотек, Трускавецької школи мистецтв та Доброгостівської музичної школи, та всім, хто взяв участь у цьому святі.
Хоча від середи настають робочі будні, та духовне святкування Великодня триває впродовж всього Світлого Тижня, аж до Провідної Неділі. Тож нехай ці Пасхальні свята дарують всім жителям нашої Трускавецької територіальної громади та всім нашим гостям радість, добро та Божу милість.
Христос воскрес!