У пошуках відповіді на дане питання й звертаються до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Детальніше розповідає Марія Николаїшин –директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
– Звертаємо Вашу увагу, що особливістю державного акту рожевого кольору є те, що він не містить кадастрового номеру земельної ділянки.
Земельна ділянка, право власності на яку зазначено в акті рожевого кольору підлягає державній реєстрації.
– Які ж нормативно-правові акти врегульовують відповідь на дане питання?
– Відповідь на дане питання врегульовано такими нормативно-правовими актами:
– Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”;
– Законом України «Про землеустрій»;
– Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 “Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”;
– Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру “.
– Які послідовні кроки потрібно пройти власникові такого акта?
– 1. Потрібно звернутися до землевпорядної організації для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Перелік таких організацій є на сайті Держгеокадастру в рубриці: «Напрями діяльності», розділ «Сертифікація» (https://land.gov.ua/icat/sertyfikatsiia/). Для укладення договору із землевпорядною організацією Вам треба надати такі документи:
– копію документа, що посвідчує особу – паспорт громадянина України;
– копію індивідуального податкового номера;
– копію Державного акта на право власності на земельну ділянку. Оригінали обов’язково пред’являються.
Строк виконання повинен бути таким як зазначено в укладеному договорі із землевпорядною організацією, але не може перевищувати 6 місяців.
Документ, який Ви отримаєте – технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Зауважу, що вартість цієї послуги залежить від діючих тарифів землевпорядної організації, із якою будете підписувати договір.
- Звернутися до центру надання адміністративних послуг, який діє при Вашій місцевій раді, подавши до Державного кадастрового реєстратора заяву про державну реєстрацію земельної ділянки (за відповідною формою).
До заяви слід додати:
– копію документа, що посвідчує особу – паспорт громадянина України;
– копію індивідуального податкового номера;
– копію Державного акта на право власності на земельну ділянку. Оригінали обов’язково пред’являються.
Строк виконання – 14 календарних днів.
Документ, який отримаєте – Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Ця послуга є безкоштовною.
Водночас,звертаємо Вашу увагу на те, що цей етап (державна реєстрація земельної ділянки) Ви можете оминути. За Вас це може виконати землевпорядна організація, надавши Вам Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Проте ця послуга буде включена у загальну вартість. Таким чином, укладаючи договір із землевпорядною організацією, Вам необхідно уточнити, які конкретно послуги Вам нададуть та які документи отримаєте у результаті надання послуги.
- І останній етап – реєстрація права власності на земельну ділянку. Для цього слід звернутися у центр (відділ) з питань надання адміністративних послуг, який діє при Вашій місцевій раді. Важливо, що для реєстрації права власності на земельну ділянку Ви можете звернутися до будь якого центру надання адміністративних послуг у межах Львівської області. Зазначаю, що послугу реєстрації права власності на земельну ділянку надає також нотаріус.
Звернувшись до ЦНАПу або ж до нотаріуса потрібно заповнити заяву встановленої форми, маючи із собою:
– копію документа, що посвідчує особу – паспорт громадянина України;
– копію індивідуального податкового номера;
– копію Державного акта на право власності на земельну ділянку. Оригінали обов’язково пред’являються.
– Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Звертаю увагу: Вам не потрібно у ЦНАПі надавати документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, оскільки Ви – власник Державного акта на право власності на земельну ділянку – звільнені відсплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав.
Строк виконання: до 5 робочих днів.
Документ, який отримаєте – інформаційна довідка Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
– Як зареєструвати право власності на земельну ділянку?
– Для реєстрації права власності на земельну ділянку Вам необхідно пройти наступні етапи:
- Потрібно звернутися до землевпорядної організації для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
- Звернутися до центру надання адміністративних послуг, який діє при Вашій місцевій раді із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки (Якщо цей етап не був виконаний землевпорядною організацією).
- Звернутися до центру надання адміністративних послуг, або до нотаріуса для реєстрації права власності на земельну ділянку.