Згідно зі ст. 35-1. Закону України «Про відходи»: «Небезпечні відходи збираються окремо від інших видів побутових відходів, а також мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

 Власники підприємств, на яких використовуються люмінесцентні, бактерицидні, дугові, неонові лампи повинні дотримуватись певних рекомендацій:

– лампи повинні підлягати обліку, їх слід належно зберігати в коробках чи боксах так, аби цілісність колб не порушувалась;

-співпрацю здійснювати тільки з компаніями, які мають ліцензію на утилізацію небезпечних відходів;

– систематично здавати використані чи пошкоджені лампи та термометри у спеціальні пункти прийому;

– вимагати від організації, що проводила утилізацію екологічну документацію, яка підтверджує факт проведення процедури.

 Щодо медичних термометрів, які в своїй складовій мають ртуть, слід зазначити, що за зверненнями мешканців, спеціалізованим підрозділом аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснюється допомога по збору ртуті та проводиться демеркуризація приміщень, квартир громадян.

 Після проведених заходів, представники підрозділу ДСНС зобов’язані передати власнику квартири, приміщення ці відходи за актом прийому передачі. Власник цих відходів самостійно повинен звернутись до спеціалізованих підприємств, які здійснюють утилізацію ртуті для вилучення у нього цього розбитого медичного термометра та залишків ртуті на тимчасове зберігання до передачі спеціалізованим підприємствам для подальшої утилізації.

 Перевезенням та утилізацією таких відходів повинні займатись підприємства, які мають ліценцію на здійснення такої діяльності та мають відповідні транспортні засоби для їх перевезення та приміщення для тимчасового зберігання і складування таких відходів.

 Ртутомісткі відходи належать до категорії небезпечного вантажу і їх перевезення по території України регламентується згідно вимог закону, а саме: закону «Про перевезення небезпечного вантажу». Україна приєдналась до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ).

 Міністерство внутрішніх справ України розробило та ввело у дію спеціальні правила, яких потрібно дотримуватись водіям, які транспортують відходи із ртуттю, а саме: на контейнерах для збирання повинен бути напис «Небезпечні відходи»;відкриті контейнери без кришок забороняється використовувати для збирання небезпечних відходів; після того, як відходи були вивантажені до спеціального автотранспорту, працівник зобов’язаний прибрати за собою місце вивантаження; вимоги ДОПНВ не поширюються на гази, які присутні у лампочках за умови, що у випадку їх пошкодження ефект розкидування обмежиться стінками упаковки виробу та які виготовлені у повній відповідності до сертифікованої програми забезпечення якості.

 Враховуючи зазначене повідомляємо, що ДП «Боднарівка» надає послуги з перевезення та утилізації ртутомістких відходів та має відповідну ліцензію.

 Додаткову інформацію про послуги та тарифи можна знайти на сайті https://bodnarivkaeko.lviv.ua/index.php

Перейти до вмісту