30 вересня бібліотечна спільнота відзначає своє професійне свято. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у Трускавці в конференц-залі готелю «Міротель» відбувся захід «День професійного спілкування», який передбачав як офіційну частину вітань та побажань, так і роботу над удосконаленням майстерності.
Зі святом бібліотекарів всієї Трускавецької громади вітали міський голова Андрій Кульчинський, начальниця відділу культури ТМР Тетяна Татомир, старости сіл, директорка Трускавецької МЦБС Наталія Марковецька, голова Всеукраїнської Ліги українських жінок у Трускавці, колишня очільниця ЦБС Катерина Ківацька. Були вручені грамоти з нагоди професійного свята, прозвучали пісенні вітання від вихованців Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького.
У своєму вітальному виступі міський голова Андрій Кульчинський зупинився на тому, що робота бібліотекаря – це налагодження комунікації в громаді, робота з людьми, заохочення до руху, прогресу, активності, творення громадського простору. Не меблі і не стіни, не стелажі і не книги, не мультимедійна техніка і не картка читача творять бібліотеку, а живі люди та їхні стосунки, живе спілкування, інтерактивні заходи, котрі інтегрують людей в громаду. До бібліотеки люди повинні йти як за книгою, так і за порадою, як за інформацією, так і за можливістю розвиватися, духовно багатіти та спілкуватися з іншими, налагоджувати комунікаційні стосунки, котрі сприятимуть прогресу як індивідуумів, так і громади загалом.
Тетяна Татомир, очільниця відділу культури, наголосила, що влада міста дбає про бібліотеки і свідченням цьому є максимальна кількість книг, закуплена за останні шість років, якісні оновлення приміщень бібліотек, плани модернізації в найближчий період.
Про пріоритети розвитку бібліотек розповіла у мультимедійній презентації Галина Грицило, завідувачка відділу обслуговування користувачів Трускавецької центральної бібліотеки.
Після кави-брейк бібліотекарки міста та сіл приступили до робочих дискусій та презентацій на тему нововведень. Лейтмотивом занять було як не опинитися за порогом в часи змін, як бути затребуваними у час, коли Інтернет та гаджети витісняють книгу та живе спілкування. Свої рефлексії висловили гості зі Львова та Самбора, а бібліотекарки громади охоче ділилися досвідом з колегами. На учасників святкового семінару очікували і приємні миті релаксу – бібліотекар з Модрич Наталія Михайлів поділилася таємницями цілющого ефекту дії йоги на організм людини.
Бібліотека – це не лише храм Книги, а і місце для інклюзії в суспільне життя, осередок громадського простору. Трускавець випереджає багато інших міст у цьому плані, і прикладом є УРБАН-бібліотека, дитяча бібліотека Трускавця, сільська бібліотека в Уличному та ряд інших. Йти в ногу з часом, бути зразком для наслідування, користуватися методами психолога та порадника, творити та служити людям, а в першу чергу бути Людиною – це прекрасно розуміють бібліотекарки, і часто відчувають це інтуїтивно, бо всі вони – Жінки.
Трускавецька міська рада щиро вітає всіх працівників бібліотечної сфери нашої громади з професійним святом та бажає здоров`я, радості, достатку, любові та Божого благословення. Зі святом!
Фоторепортаж можна переглянути тут.