Трускавецькі підприємці отримають 43,5 млн. грн. за вимушений карантинний простій

 Львівський обласний центр зайнятості одержав 109 млн. грн. для погашення заборгованості з виплати допомоги з часткового безробіття, що виникла перед суб’єктами господарської діяльності, які торік призупинили або скоротили виробництво через загострення епідемічної ситуації. Про це інформує відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості.

 Із метою підтримки малого і середнього бізнесу, який постраждав внаслідок скорочення або припинення виробничої діяльності через поширення коронавірусної інфекції COVID-19, а також для збереження робочих місць та уникнення стрімкого зростання рівня безробіття торік уряд запровадив виплату допомоги з часткового безробіття. Цим механізмом на Львівщині у 2020 році скористалося 16,5 тис. працедавців і фізичних осіб-підприємців, що ведуть діяльність одноосібно.

 Цього року програма підтримки малого і середнього бізнесу у час пандемії COVID-19 не фінансувалася з держбюджету. Лише у вересні Кабінет Міністрів ухвалив рішення про надання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для фінансування виплати допомоги з часткового безробіття у період карантину.

 За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, загальна сума допомоги з часткового безробіття у Львівській області торік сягнула понад 375 млн. грн. Її отримали понад 40 тис. жителів області з числа найманих працівників і приватних підприємців-одноосібників. Окрім того, у грудні торік було виплачено одноразову матеріальну допомогу за період зимового локдауну. Нею скористалися понад 5 тис. осіб, на рахунки котрих були перераховані кошти на загальну суму 24 млн. грн. Запроваджена державна програма допомогла уникнути колапсу в сфері зайнятості через різке зростання рівня безробіття у період пандемії.

 А нещодавно Львівський обласний центр зайнятості отримав кошти в розмірі майже 109 млн. грн., що дозволить повністю погасити заборгованість з виплати допомоги з часткового безробіття, що виникла перед суб’єктами господарської діяльності, які торік призупинили або скоротили виробництво через загострення епідемічної ситуації. Кошти вже перераховані на рахунки 778 працедавців і фізичних осіб-підприємців».

 У Трускавці допомогу отримають 159 підприємств і ФОПів, сума боргу – 43,5 млн. грн. (для порівняння, у Львові – 48 млн. грн. для 342 суб`єктів господарювання, у Моршині – 9 млн. грн. для 52 суб`єктів господарювання). Тобто, трохи менше половини виділених на Львівщину коштів піде на виплату трускавецьким підприємцям.

Перейти до вмісту