На Львівщині не зафіксовано жодного випадку штаму коронавірусу «Омікрон»

 В Україні, і на Львівщині, зокрема, не зафіксовано жодного випадку захворювання на новий штам коронавірусу «Омікрон», який виявили у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік.

 «Станом на сьогодні жодних застережень ВООЗ щодо поведінки цього штаму немає. Вірус мутує постійно і продовжуватиме мутувати. З кожною мутацією найважливіше – це відслідковування епідеміологічного ланцюга (визначення кола осіб, які можуть бути носіями або зараженими) та підхід до лікування – особам, які повернулися з країн, де виявили новий вірус, і які мають відповідні симптоми, буде приділятися значна увага для визначення генотипу вірусу. Загальні ж принципи лікування при ковіді, незалежно від мутації вірусу, однакові», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

 Нагадаємо, українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірус штаму “Омікрон”, мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. На цьому наголосили учасники селекторної наради з Президентом України, яка відбулася 29 листопада.

 Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму “Омікрон” більш тяжкий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані в молодих людей (студентів університетів), які, як правило, зазвичай мають легший перебіг хвороби. Проте загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці є підвищеним – повідомляють у МОЗ.

 Загалом же епідситуація на Львівщині станом на сьогодні є стабільною. Спостерігається зменшення кількості захворювань та позитивні тенденції щодо кількості осіб, які потребують стаціонарного лікування. За підсумками попереднього тижня, залишається високий відсоток молодих осіб, які звертаються за допомогою та тих, які потребують стаціонарного лікування від коронавірусу. Про це на щоденному брифінгу щодо епідситуації в області розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

 «Станом на сьогоднішній ранок 2415 осіб перебувають на лікуванні у стаціонарах області. На жаль, залишається велика кількість осіб, які перебувають у реанімаційних відділеннях, їх близько 100, окрім того, є велика кількість осіб, які продовжують перебувати на апаратах ШВЛ.

 Сьогодні особливу увагу акцентуємо на тому, що враховуючи і погодні умови, і період, який до нас приходить, період зимових святкувань, вкрай важливо всім дотримуватися правил карантину, не забувати про соціальну дистанцію, носіння масок та вакцинацію», – зазначив Орест Чемерис.

 Він також додав, що є п’ять індикаторних показників захворюваності, визначених постановою Кабміну № 1236 для віднесення регіону в ту чи іншу зону епіднебезпеки. На Львівщині вже упродовж тижня ці показники є нижчими від крайніх значень «червоної» зони. Проте, стабілізація епідситуації відбувається достатньо повільно, відсоток захворюваності знижується повільними темпами, достатньо велика кількість осіб і надалі потребують лікування. Все це стало підставою для звернення Львівської ОДА до уряду про те, що незважаючи на зниження індикаторних показників, Львівщину слід залишити у «червоній» зоні.

 «Найважливішим зараз є дотримання карантину і вакцинація. Вакциновані хворіють легше, ми спостерігали це у критичні моменти навантаження на госпітальну мережу, коли кількість вакцинованих осіб коливалася від 160 до 170 осіб, незалежно від того, скільки осіб перебувало на стаціонарі», – додав Орест Чемерис.

 Зазначимо, що рішення про вихід Львівщини із «червоної» зони може прийняти лише державна комісія ТЕБ і НС.

Перейти до вмісту