Розпочато щорічну кампанію декларування доходів

 1 січня 2022 року розпочато щорічну кампанію декларування громадянами доходів осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, одержаних протягом 2021 року.
 НАЗК підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших питань: https://bit.ly/declaration2022
 З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням, які допоможуть декларантам легше та швидше орієнтуватися у матеріалі,  а будь-яке роз’яснення в Базі знань можна знайти швидко та легко за ключовими словами в пошуку.
 1 грудня 2021року запрацювала нова форма декларації. Для того, щоб ознайомитися з новими блоками та правилами їх заповнення, ви також можете скористатися Порядком заповнення декларації.  Деталі: https://bit.ly/32Oa2yv
 Чи потрібно вказувати «ковідну» тисячу гривень як дохід? Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування. Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу у розмірі 1 тис. грн. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж, у разі, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету. Оскільки кошти, отримані в рамках Програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати у декларації.
 Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок? Так, рахунок необхідно зазначити у розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї». Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів), то його потрібно буде декларувати. Важливо: відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в рамках Програми «єПідтримка» закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.
 Декларування триває до 31 березня 2022 року.
 Якщо у вас залишилися питання щодо подання декларації, то отримайте роз’яснення у зручному для себе форматі:
онлайн у Базі знань НАЗК: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/;
за телефоном Контакт-центру НАЗК: +38(044) 200–06–94;
за електронною поштою [email protected];
за пошуком у Telegram-каналі НАЗК: https://t.me/NAZK_gov_ua.
 Важливо пам’ятати! Необхідно вказати у декларації належне вам та членам вашої сім’ї майно (на праві власності та користування), а також його вартість. Якщо така інформація не вказана, НАЗК може виявити це завдяки ІТ-інструментам, після чого Агентство може розпочати повну перевірку вашої декларації.
 Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром необхідно звернутися за адресою [email protected] або заповнити форму зворотнього зв’язку на вебсайті НАЗК.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc