Пірнути в ополонку можна буде на Доброгостівському озері

 У Трускавецькій територіальній громаді єдиним офіційно визначеним місцем, де бажаючі зможуть на Водохреща пірнути в ополонку і де відбуватиметься чергування ДСНС, є Доброгостівське озеро. 

 Для забезпечення безпеки населення під час традиційних занурень у воду, пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС Львівщини перебуватимуть у черговому режимі й у будь-який момент будуть готові прийти на допомогу.

 Якщо Ви бажаєте взяти участь в пірнанні в озеро, то пам’ятайте про правила безпеки на воді і льоді в зимовий період.

 Перед купанням бажано мати попередній досвід занурень в холодну воду. Пам’ятайте, що перебування в холодній воді незагартованих людей може спричинити до загального переохолодження організму та «холодового» шоку.

 Рекомендуємо усім, хто планує омиватися в холодній воді, перед зануренням розігрівати тіло, занурюватися лише по шию, не замочуючи голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Перебувати у воді можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо.

 Якщо з вами дитина, то уважно слідкуйте за нею під час занурення.

 Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю. Купання в холодній воді під впливом алкоголю категорично заборонено.

 Під час проведення заходів необхідно дотримуватися правил охорони життя людей на водних об’єктах. Організатори святкових заходів і власники водних об’єктів несуть всю відповідальність за безпеку учасників та забезпечують роботу рятувальних постів.

 Дотримуйтеся цих правил безпеки життєдіяльності та нехай свято пройде безпечно!

 Нагадуємо, що купання в ополонці на Водохреща є порівняно новим звичаєм, який не має нічого спільного з християнськими традиціями. Непідготовленим особам здійснювати пірнання не рекомендується, адже можуть виникнути різноманітні небажані наслідки, зокрема проблеми зі здоров`ям, особливо органів сечостатевої системи.

 Принагідно вітаємо всіх з прийдешнім святом Богоявлення Господнього і бажаємо всіляких гараздів. Христос хрещається! В ріці Йордан!

Перейти до вмісту