Рада прийняла бюджет Трускавецької громади на 2023 рік

15 грудня проходить ІІ пленарне засідання XLI сесії Трускавецької міської ради VIII демократичного скликання. Воно розпочалося з депутатських запитів, які озвучили депутати Михайло Галик, Любомир Пасемко, Іван Герльовський та Андрій Гнідан. Запити стосувалися переважно питань сіл нашої громади:

– звіт головного спеціаліста ТМР з питань сільського господарства,

– дискусія про ставки земельного податку в селах громади,

– дискусія щодо потреби вуличного освітлення у селах,

– дискусія щодо способів функціонування працівників з благоустрою по селах в 2023 році (прикріплення по одному до кожного з сіл чи робота бригадним методом на виїздах),

– розрівнювання гравію,

– посипання піском сільських доріг в час ожеледиці,

– досягнення балансу надходжень та видатків.

Після розминки депутати перейшли до розгляду бюджетних питань. Зокрема було виділено 99 тисяч гривень на ліквідацію наслідків аварії системи електропостачання в будинку № 1 на вулиці Івасюка (люди вже три дні без світла). Зменшено обсяг субвенції на інклюзивно-ресурсний центр на суму 470 тис. грн., що теж потребувало коригування бюджету-2022.

Далі депутати приступили до розгляду та прийняття бюджету Трускавецької територіальної громади на 2023 рік (доповідав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак). Бюджет прийнято, його доходи та видатки складають 357 млн. 150 тис. 100 грн. У тому числі доходи загального фонду – 348 745 400 грн., доходи спеціального фонду – 8 404 700 грн. Видатки загального фонду бюджету – 342 600 600 грн., видатки спецфонду – 14 549 500 грн. Левову частку бюджету складають видатки на заробітну плату та енергоносії. «За» новий бюджет громади на наступний рік проголосували всі присутні депутати – 16 чол.

При розгляді бюджету-2023 депутати вносили різні пропозиції як щодо джерел наповнення, так і оптимізації видатків. Одну з пропозицій озвучив депутат Любомир Пасемко – єдина централізована бухгалтерія для комунальних підприємств та злиття окремих відділів та управлінь міської ради, тобто реорганізація штату. Щодо першого, то, як зауважив Микола Федоричак, досвід КП «Наше місто» показує неефективність об`єднань різновекторних КП в одне підприємство. Друге питання однозначно розглядатиметься, адже після завершення війни це стане вимогою часу. Якщо економити непродумано, то видатки можуть тільки зрости, адже «скупий двічі платить». А економити на дітях (освітні заклади), здоров`ї (медичні установи), національно-патріотичному вихованні (культура), ефективному менеджменті (органи управління) потрібно з розумом.

ІІ пленарне засідання триває, після прийняття бюджету громади на 2023 рік депутати продовжили розгляд земельних питань, які стосуються сіл Трускавецької МТГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *