Розпочала роботу XXIV сесія Трускавецької міської ради

 17 лютого пройшло перше пленарне засідання XXIV сесії Трускавецької міської ради. Протягом п’яти годин депутати працювали без перерви і прийняли чимало важливих для функціонування громади рішень.

 Найперше перед депутатами виступили начальник Дрогобицького районного центру територіального комплектування та соціального забезпечення (військкомат) Микола Лисак і керівник батальйону територіальної оборони Дрогобиччини Сергій Філіпов. Вони розповіли про завдання тероборони та про положення ЗУ «Про основи національного супротиву». Трускавецька територіальна громада внесе свою лепту у фінансування тероборони – відповідне рішення планується прийняти на ІІ пленарному засіданні сесії після розгляду на комісії.

 В блоці депутатських запитів були підняті різноманітні питання, які озвучили депутати Юрій Наконечний, Михайло Галик, Михайло Малащак, Любомир Пасемко, Андрій Остапчук, Андрій Гнідан та Анатолій Стародуб.

 Юрій Наконечний озвучив прохання дитячої бібліотеки про поповнення книжкового фонду.

 Михайло Галик вчергове підняв тему стану доріг Дрогобич-Довголука та вулиць Шкільна і Прикарпатська в с. Уличне, які розриті газовиками. Вичерпну відповідь дав заступник міського голови Олексій Балицький. Щодо дороги Дрогобич-Довголука, то триває процедура розірвання тендерного договору з недобросовісним підрядником – виконавцем робіт. Буде оголошено новий тендер, визначено нового підрядника і цього року відновиться ремонт цієї стратегічної для нашої громади і всього регіону дороги. Також досягнуто домовленостей на рівні Львівської ОДА про початок процедури виготовлення ПКД (проектно-кошторисна документація) для ремонту дороги Уличне-Зимівки. Що ж стосується вулиць Шкільна та Прикарпатська, які зараз в жахливому стані, то їхній ремонт можна буде здійснювати тільки після завершення робіт з під`єднання нового газопроводу. Наразі погодні умови не сприяють газовикам, і люди змушені терпіти, пересуваючись суцільним бездоріжжям. Але це питання теж на контролі трускавецької влади.

 Любомир Пасемко звернувся з проханням встановити біля Доброгостівської школи ім. Івана Боберського 8 контейнерів для роздільного збору сміття. Він теж висловив занепокоєння долею ремонту дороги Дрогобич-Довголука.

Михайло Малащак вкотре озвучив тему поганого стану дороги в с. Станиля (до міського цвинтаря). Кошт майбутньої реконструкції такий великий, що місто саме не в змозі осилити цей тягар, тому ведуться консультації з народним депутатом від Дрогобиччини Орестом Саламахою щодо підмоги.

 Не вперше піднімає тему стану смітника на вулиці Стуса Андрій Гнідан. Мова про локацію навпроти магазину «Мандарин», через дорогу – біля смітника вічні безлад та антисанітарія, бігають щурі, нарікає Андрій Гнідан.

 Надзвичайно актуальну тему продажу несертифікованого контрафактного алкоголю озвучив депутат Андрій Остапчук. Він звернувся до присутнього на сесії начальника Трускавецького відділення поліції Олександра Закутного з проханням взяти це питання під особистий контроль. Нагадаємо, що нещодавно саме від вживання неякісного спиртового розчину померла в реанімації мати трьох малолітніх дітей. Як зазначив депутат, шкідливу та небезпечну для життя продукцію ділки реалізовують не лише в приватних помешканнях, але й у деяких крамницях.

 На завершення блоку депутатських запитів виступив Анатолій Стародуб. Він поцікавився долею Трускавецької міської лікарні і закликав зробити все від нас залежне, щоб в майбутньому не втратити цей заклад так, як у свій час місто втратило податкову й санепідемстанцію. Також Анатолій Стародуб як голова бюджетної комісії повідомив про плани комісії заслухати звіти про роботу заступників міського голови та підлеглих їм начальників відділів та управлінь, котрі розпоряджаються бюджетними коштами. Перше таке заслуховування планується незабаром, можливо навіть наступного тижня.

 А далі депутати приступили до рутинної роботи – розгляду питань порядку денного.

 Були затверджені цільові програми покращення матеріально-технічного забезпечення відділення поліції № 2 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області (для утеплення фасаду адмінбудівлі Трускавецького відділення Нацполіції) та матеріально-технічного забезпечення територіального сервісного центру № 4642 РСЦ ГСЦ МВС у Львівській області у м. Дрогобичі.

Депутати затвердили Порядки компенсації витрат перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів, що мають право на пільговий проїзд (приміські поїзди та автобусні маршрути по місті). При всьому бажанні немає механізму відшкодування витрат на перевезення пільговиків у селах, адже замовником на цих маршрутах виступає не Трускавецька міська рада, а районна влада.

 Серед питань, які розглядалися та були прийняті: затвердження Статуту комунального підприємства «Трускавецьсвітло» в новій редакції, надання пільг на оплату житла і комунальних послуг для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, прийомних батьків та опікунів/піклувальників на 2022 рік, про безоплатну передачу на баланс КП «Трускавецьсвітло» вартість капітальних вкладень, про внесення змін до рішення Трускавецької міської ради №929 від 01.07.2021 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Трускавецької міської територіальної громади» Код згідно з КАТОТТГ UA46020090000057315 та ряд інших.

 Сесія своїм рішенням відкоригувала батьківську плату за харчування дітей в закладах дошкільної освіти Трускавецької міської територіальної громади. За триразове харчування в садочку батьки оплачуватимуть від 25 до 33 гривень в день залежно від віку дитини. Це мізерна сума. Батьки оплачують 60% виключно вартості продуктів, все решта (40% вартості продуктів, оплата роботи персоналу, енергоносії та інше) фінансує міський бюджет. Як зазначив начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, з 1 тисячі дошкільнят в нашій громаді біля третини мають пільгу в оплаті харчування.

 Депутати затвердили річний звіт про виконання бюджету Трускавецької міської територіальної громади за 2021 рік та внесли корективи у бюджет-2022, зокрема в плані надання ТОВ «Трускавецький водоканал» безповоротної фінансової позики в розмірі 2,5 млн. грн. Саме водоканалу і його зобов’язанням була присвячена левова частина І пленарного засідання сесії. Активну участь в обговоренні питання взяли міський голова Андрій Кульчинський, директор підприємства, депутат Роман Бучкович, депутати Зоряна Домбровська, Андрій Гнідан та Андрій Остапчук. Найдужче депутати обурювалися тим, що їх змушують виступати в ролі «пожежників» і гасити проблеми, до виникнення яких не слід допускати.

 Не виключено, що в 2022 році водоканал ще проситиме й поворотну фінансову допомогу – коли чиститимуть питне озеро і грошей для розрахунків з КП «Дрогобичводоканал» за покупну воду буде недостатньо. Щоправда, прийняте сьогодні ж рішення про дозвіл на овердрафт для Трускавецького водоканалу в розмірі 750 тис. грн. може врятувати ситуацію.

 На завершення роботи депутати прийняли чотири звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України, котрі озвучила секретар ради, депутат від «Європейської Солідарності» Наталія Пономаренко. Перше з них стосувалося заклику збільшити видатки з резервного фонду держбюджету на обороноздатність країни, друге – не чіпати систему й структуру виборів та терміни виборів (не замінювати пропорційну систему мажоритарною, не запроваджувати дистанційне та онлайн-голосування, не переносити вибори до ВРУ на 2024 рік), а третє – відповідно реагувати на скандали в топ-політикумі. Як зазначається в третьому зверненні, ігнорування громадської думки, замовчування проблеми зі злочинами депутатів та топ-чиновників, приховування злочинів та бездіяльність владних структур призводить до зростання народного обурення і може вилитися в непередбачувані наслідки.

 Четверте з прийнятих звернень, яке на розгляд подала депутатська група «За майбутнє», стосується підтримки національного товаровиробника, зокрема намірів знизити ПДВ до 7% на енергоносії в сфері ЖКГ, нульової податкової ставки для сільгоспвиробників ітп. За задумом ініціаторів законопроекту, який зареєстровано у ВРУ, він має зміцнити конкурентноздатність на українському ринку національного виробника та здешевити продукти для українського споживача.

 XXIV сесія ТМР VIII демократичного скликання продовжить роботу 24 лютого. Тоді розглядатимуть в переважній більшості земельні питання.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc
Перейти до вмісту