Мобілізація жінок у 2025 році

Усі жінки з медичною та фармацевтичною освітою зобов’язані стати на військовий облік, включно зі студентками останніх курсів та безробітними з відповідною освітою.

Жінки можуть долучитися до війська добровільно, але після постановки на облік мають обов’язки на рівних з чоловіками, включаючи проходження військової служби та облік.

Хто з жінок має стати на військовий облік?

Згідно з чинним законодавством, усі жінки з медичною та фармацевтичною освітою зобов’язані стати на військовий облік. Це визначено статтею 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», згідно з ним, на облік зобов’язані стати:

– жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком та закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти й здобули медичну або фармацевтичну спеціальність;

– жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини (беруться на військовий облік за їх бажанням).

Загалом, військовий облік жінок-медиків та фармацевток розповсюджується не лише на тих, хто закінчив навчання, а й студенток, які навчаються на останньому курсі. Також це стосується і працівниць державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, які здобули освіту за цими спеціальностями, а також безробітних жінок, які мають медичну освіту.

Жінки з медичною та фармацевтичною освітою, як і чоловіки, зобов’язані були уточнити свої військово-облікові дані. Якщо вони цього не зробили, то можуть отримати штраф у розмірі від 17 000 до 25 000 гривень.

Чи мобілізують жінок у 2025 році?

В Україні немає примусової мобілізації жінок. Однак громадянки нашої держави можуть долучитися до війська за власним бажанням. Це стосується також і проходження базової військової підготовки.

Водночас після постановки на військовий облік, жінки мають обов’язки на рівних засадах з чоловіками. Мовиться про:

– прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу;

– проходження військової служби;

– проходження служби у військовому резерві;

– виконання військового обов’язку в запасі;

– дотримання правил військового обліку.

Крім того, жінки з медичною та фармацевтичною освітою зобов’язані:

– проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;

– виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством;

– прибувати за викликом відповідного територіального центру комплектування для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;

– проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного ТЦК;

– вчасно повідомляти інформацію про себе (сімейний стан, стан здоров’я), адреси місця проживання, освіти, місця роботи та посади.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc