STEAM-лабораторія об’єднує!

Співпраця між школами Трускавецької громади посилюється завдяки STEAM-лабораторії, де учні наочно можуть ознайомитися з тим, що таке 3D-друк.

В кінці цього тижня, а саме у п’ятницю, 19 травня, на базі STEAM-лабораторії, котра знаходиться в СЗШ №3 м. Трускавця (директор Ігор Лецюк), було проведено практичне заняття з інформатики для учнів 9 класу Модрицького ЗЗСО І-ІІІ ст. (директорка Лілія Гринаш).

На уроці учні розробили власні унікальні 3D-моделі дармовисів для ключів у програмі ThinkerCAD та передали їх до друку на 3D-принтері. Учням також провели пізнавальну екскурсію у STEAM-лабораторії та показали як s що саме можна створити за допомогою 3D-друку. Окрім того дітей запросили на інтерактивний урок з біології із залученням інноваційної 3D-панелі.

Нагадаємо, що STEM-лабораторія у Трускавці на базі СЗШ №3 – це перша на Львівщині постійно діюча мобільна майстерня, в якій за допомогою 3D-принтерів можна роздрукувати різноманітні пластикові предмети. Змоделювавши майбутній виріб учні бачать як на їхніх очах твориться чудо – мрія стає реальністю. Проєкт вдалося реалізувати завдяки співпраці з компанією TOLOCAR. Після опанування програмного забезпечення ThinkerCAD до друку з фанери та пластику на 3D-принтері може кожен.

Мобільні мейкер-спейси (відкриті простори, майстерні) обладнані інструментами й верстатами цифрового виробництва: 3D-принтери, плостери, лазери. За їх допомогою моделюються фізичні речі, які можуть пересилатися. Це суттєво змінює суспільство та економіку, має величезний вплив на навчання учнів, а також на їхню подальшу кар`єру. Майстерні обладнані за одним форматом, тож вироби, модельовані в одній з них, можуть бути видрукувані в будь-якій іншій, і таким чином відбувається долучення до глобальної спільноти. Такі майстерні змінюють ставлення до освіти, адже в них створюється середовище, де діти всмоктують знання самі, а не хтось нашпигову їх, як це було в попередній моделі. Від моделі знань «про всяк випадок» школи переходять до моделі знань «коли потрібно».

За один урок діти вивчають достатньо моделювання, щоб виготовити виріб. Тож це діє як відкрита бібліотека, скористатися якою може кожен.

TOLOCAR – це програма, що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з німецьким інститутом HIWW від імені Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Перейти до вмісту