Торгівля без будь-яких відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту нерідко відбувається на вулицях нашого міста.

Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним  вимогам, можуть обернутися лихом для Вас та Ваших рідних.  Особливо небезпечна торгівля в літню пору року, коли зростає кількість захворювань на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння серед населення.

В основному на «стихійних ринках» реалізується продукція, яка виготовлена або вирощена в домашніх  умовах та господарствах. Жоден з видів продукції не проходить лабораторного контролю. Крім того, у жодному випадку не дотримуються  умови зберігання, транспортування і реалізації  продукції, відсутня інформація щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов, працюючі не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особистих медичних книжок, відсутні умови для дотримання особистої гігієни.

Мешканці міста повинні знати й пам’ятати: купівля товарів у невстановлених місцях, які не відповідають вимогам, у будь – який час може обернутись лихом для покупців і членів їх сімей. Нажаль, не завжди покупці розуміють згубність та небезпеку для здоров’я придбання харчових продуктів у таких місцях.

Тому необхідно купувати продукти харчування в установлених місцях торгівлі, де здійснюється постійний контроль за якістю реалізуємої продукції. Це може гарантувати безпеку та якість харчових продуктів, а також надасть можливість у разі виникнення будь-яких негараздів подати у судові органи позов на відшкодування завданих збитків або шкоди здоров’ю.
       Тож, можливо, варто врешті – решт усвідомити, що дорожчого за здоров’я у нашому житті немає нічого. Варто задуматися та відмовитися від неякісного товару, який нам пропонує стихійна торгівля.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту