У сучасному світі не місце стереотипам

В рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Карпович, начальник служби у справах дітей Леся Дребот та практичний психолог СЗШ №2- гімназії Вікторія Вишницька взяли участь в тренінгу «Гендернозумовлене насильство: витоки, наслідки, механізми запобігання та реагування», який був організований та проведений Міжнародним Медичним Корпусом (International Medical Corps) 14 грудня 2023 року в м. Дрогобич.

У формі дружньої бесіди та на основі інтерактивних вправ учасники заходу ознайомились з сутністю і витоками гендерно зумовленого насильства, їх видами, наслідками. А також опрацювали тему гендерних стереотипів та приклади зміни гендерних ролей в суспільстві.

Гендерні стереотипи — це стійкі, стереотипні уявлення суспільства щодо того, якими мають, або, навпаки, не мають бути представники того або іншого гендеру — жінки та чоловіки. Найкращий спосіб подолати будь-які стереотипи — продемонструвати зворотнє на конкретних прикладах. Показати, що жінки так само можуть бути сильними та утримувати родину, а чоловіки — йти у декретну відпустку по догляду за дітьми замість своїх дружин. Демонструвати це можна на будь-якому рівні: як на побутовому рівні, так і через публічні заходи та інформаційні кампанії.

Перейти до вмісту