Увага, шахрайство у соцмережах!

Обережно! Зловмисники створюють фейкові акаунти українських волонтерів, військових і журналістів у соцмережах.

Створення фейкових сторінок українців – не нова схема для росіян. Вони прикидаються журналістами, волонтерами або військовими, щоб заволодіти певною інформацією, дискредитувати когось, видурити гроші або вкинути фейк.

Так, нещодавно у Telegram з’явився канал журналіста Євгена Плінського, який нібито вступив до лав ЗСУ та почав вести «військовий щоденник». Насправді ж він продовжує працювати журналістом і не заводив нових сторінок у Telegram.

Також нещодавно жертвою шахрайської схеми стала продюсерка українознавчого проєкту Ukraїner. Від її імені зловмисники знайомилися з військовими, аби дізнатися їх персональні дані.

Крім цього, у березні стало відомо, що один із TikTok-акаунтів маскувався під особисту сторінку сержанта ЗСУ. Там публікували справжні відео українських воїнів, але з зовсім іншими наративами. Сторінка-клон мала понад 19 тисяч підписників, а деякі відео набирали мільйонні перегляди.

Зловмисники використовують частину фотографій і відео зі справжніх акаунтів, аби замаскуватися та втертися в довіру, тож будьте максимально уважні та не діліться особистою інформацією, поки не переконаєтеся, що переписуєтеся зі справжньою людиною.

А якщо впевнені, що перед вами – фейк, поскаржтеся на нього, аби адміністрація соцмережі могла заблокувати шкідливу сторінку.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc
Перейти до вмісту