Розповідає наша гостя Романа Голінчак – фахівчиня сектору «Трускавецьке бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

– Пані Романо, розкажіть, якими є підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

– Підставою для скасування дії такої довідки є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:

1) подала заяву про відмову від довідки;

2) скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

– Пані Романо, розкажіть, ким приймається рішення про скасування дії довідки?

– Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення. Важливо, що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомості про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Звертаю увагу, що у разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання рішення про скасування дії довідки приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

– Роз’ясніть, яка інформація буде підтверджувати той факт, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання?

– Такою інформацією можуть бути:

– дані, отримані з відповідних державних реєстрів;

– дані, отримані в результаті обміну інформацією між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення;

– дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

– Скажіть, будь ласка, чи може особа продовжити строк своєї відсутності за місцем проживання?

– У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту. За обґрунтованих підстав строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.

***

Ми продовжимо співпрацю із фахівцями Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Разом з тим, інформуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

– Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Трускавець, площа Чорновола, 2.

– зателефонувавши: тел. 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги), тел. 0971818351 (Трускавецьке бюро правової допомоги), на гарячу лінію: 0800 21 31 03

– надіславши листа на одну з адрес електронної пошти:  е-mail: [email protected] (Стрийський місцевий центр), [email protected] (Трускавецьке бюро)

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Залишити відповідь

Перейти до вмісту