Ялинка нашого дитинства

 Новий рік – це свято, оповите легендами й романтичними історіями. Кожна традиція пов’язана з цікавими фактами з минулого. Ось і новорічна іграшка також має свою історію, адже вона не з’явилася нізвідки. Виявляється, почалося все багато століть тому.

 Про історію ялинкової іграшки говорили на черговій зустрічі під рубрикою «З бабусиної скрині» в Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Фахівці терцентру розповіли, що святкова ялинка кінця минулого і початку нинішнього століття виглядала так само, як у наш час. Янголи, зірочки, годинники і мандаринки… Чим тільки люди не прикрашали новорічну ялинку за останні сто з лишком років. Кожний сам вибирав іграшки до душі.

 Запрошені на зустріч принесли ялинкові іграшки різних років та прикраси, якими прикрашали ялинки ще будучи дітьми – ланцюжки з кольорового паперу, павучки з соломки, паперові ліхтарики, горішки, помадки.

 Ялинка та яскраві прикраси щороку створюють настрій для всіх членів сімей незалежно від віку. Кожен поряд із зеленою красунею, казковим зимовим вечором, напередодні свята Миколая, Нового Року чи Різдва, згадує дитинство, перший вірш біля ялинки, перший подарунок, червоний ніс Діда Мороза, штучний дощик, який мама чи бабуся пришивали до новорічного костюму, хороводи навколо ялинки, стандартний танець маленьких каченят.

 І все це згадали на зустрічі в терцентрі дивлячись на старі ялинкові прикраси. З часом такі спогади стираються з пам’яті, проте зимові казкові вечори і є якраз для того, щоб поринути в приємні спогади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *