Перевізники області повідомляють, що з 1 червня вимагатимуть плати за проїзд у повній вартості в усіх пільгових категорій громадян. Оскільки в дію вступає Постанова «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування». Нею в Ураді дозволили містам проводити монетизацію пільг. Тобто, певну суму грошей надавати пільговикам на сплату повної вартості проїзду. Однак, Постанова не передбачає монетизації пільг для пенсонерів. 

Містам та районам пропонують перейти на монетизацію і, в разі чого, переглянути кількість  пільгових категорій. Якщо ради не приймають монетизації, працює інша система – компенсація за проїзд пільговиків перевізникам.

Принциповою є позиція Андрія Кульчинського, міського голови Трускавця в питанні перевезень пільговиків в міському транспорті. За його словами, перелік пільгових категорій трускавчан, які безкоштовно їздять в міських маршрутках звужувати не будуть.

«У міському транспорті Трускавця ми забезпечуємо проїзд ряду пільговим категоріям, і так буде надалі. Чи варто йти на зміни, сказати важко, поки є налагоджена співпраця будемо працювати, щоб мешканці пільгових категорій їздили по місту безкоштовно, особливо це стосується пенсіонерів, яких у нас близько 4 тисяч», – зазначив Андрій Кульчинський.

Нагадаємо, що міськрада Трускавця з 2017 року забезпечує безкоштовний проїзд у міському транспорті:

– учасникам бойових дій; інвалідам війни;

– ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; Національної поліції, Податкової міліції, Державної пожежної, Державної кримінально-виконавчої служби України, Служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та   захисту інформації України;

– військовослужбовцям строкової військової служби ;

– інвалідам військової служби;

– батькам військовослужбовців, які загинули чи померли, або пропали безвісти під час проходження військової служби;

– вдовам (вдівцям) військовослужбовця, її (його) діти ;

– дружинам (чоловікам) військовослужбовця, який пропав безвісти, її (його) діти;

– постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1, 2 категорія;

– дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС;

– учасникам національно-визвольних змагань;

– інваліди 1 групи; 2 групи; діти-інваліди;

– особам, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-

інвалідів;

– дітям з багатодітних сімей;

– дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського

піклування;

– пенсіонерам за віком

Залишити відповідь

Перейти до вмісту