УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

В И К О Н А В Ч И Й   К О М І Т Е Т

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Від  ______________   2016 року     № ____

 

Про схвалення прогнозних показників бюджету м.Трускавця на 2017-2018 роки

Відповідно до ст.21 Бюджетного кодексу України, керуючись ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Трускавецької міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Схвалити прогнозні показники бюджету м.Трускаця на 2017-2018 роки, що додаються.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Міський голова                                                                      А.Кульчинський

 

 

 Додаток 
до рішення виконкому 
  від _________  № ____

ПРОГНОЗ БЮДЖЕТУ М.ТРУСКАВЦЯ НА 2017-2018 РОКИ

         Прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди відповідно до ст.21 Бюджетного кодексу України базується на прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України і відповідної території. При формуванні бюджету на 2017-2018 роки враховано основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 №558 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2016 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2017-2019 роки».

          Прогнозні показники бюджету  на середньострокову перспективу враховують складну економічну ситуацію, яка склалася в нашій країні на сьогоднішній день. В умовах  негативного зовнішньоекономічного фону, несприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках, продовження воєнного конфлікту на сході України, а також реформування податкової і бюджетної системи основним завданням Уряду в бюджетній сфері є стабілізація фінансової ситуації і здійснення   виваженої політики видатків, яка спрямована в першу чергу на підвищення обороноздатності держави, фінансування всіх соціальних виплат та допомог, а також проведення пріоритетних видатків в межах наявного бюджетного ресурсу  та забезпечення жорсткої економії бюджетних коштів. Прогноз бюджету на 2017-2018 роки розроблено відповідно до сценарію 1, згідно якого ріст реального ВВП в 2017 році в порівнянні з 2016 роком становитиме 3,5 відсотка, індекс споживчих цін – 108,5%, в 2018 році ці показники в порівнянні з попереднім роком відповідно будуть становити  4,0 відсотка та 105,9%. Показники можуть бути скориговані з урахуванням можливих змін до законодавства України.   

По місту Трускавець на 2017-2018 роки основним завданням  є стабілізація фінансово-економічного стану підприємств міста та покращення динаміки в економічній та соціальній сферах.

     Пріоритетними напрямами розвитку є:

  • впровадження енергоощадних заходів на підприємствах, бюджетній сфері, стимулювання населення до енергозбереження;
  • розвиток інфраструктури, зокрема покращення стану житлового фонду міста, автомобільних доріг;
  • розвиток системи підтримки сім’ї, дітей і молоді, учасників АТО, соціальний захист незахищених верств населення;
  • покращення матеріально-технічної бази об’єктів освіти, міської лікарні і культури;
  • збереження та ефективне використання мінеральних родовищ, реконструкція курортного парку;
  • здійснення всебічного аналізу факторів, які впливають на надходження платежів до місцевого бюджету в розрізі їх видів та основних платників податків і зборів (обов’язкових платежів), зокрема за рахунок легалізації доходів, проведення інвентаризації цільового використання земель міста суб’єктами господарської діяльності, а також проведення інвентаризації платників з метою розширення бази оподаткування податками, зборами і ресурсними платежами, що зараховуються до місцевого бюджету.

Основною галуззю соціально-економічного комплексу міста є санаторно-курортна, поступлення від якої становлять 49,3% усіх платежів до бюджету міста. Тому одним із основних завдань є забезпечення стабілізації фінансово-економічного стану санаторно-курортних закладів, а також забезпечення наповнення в повному обсязі бюджету міста суб’єктами підприємницької діяльності відповідно до обсягів послуг, що надаються даними суб’єктами.

Перспективним для курорту є розвиток медичного туризму.

Демографічна ситуація суттєво не змінюватиметься, чисельність постійного населення залишатиметься на рівні 20,7тис.осіб. Введення в експлуатацію потужностей соціальної сфери (крім житла ) не передбачається, закриття бюджетних установ також.

Індикативні показники соціально-економічного розвитку м. Трускавця.

Основні макропоказники економічного і соціального розвитку м.Трускавця на 2017-2018 роки
ПоказникиОдин. виміру2017 рік прогноз2018 рік прогноз
Індекс промислового виробництва%40,045,0
Обсяг виконання будівельних робіт%35,035,0
Питома вага підприємств, які одержали прибуток у загальній кількості підприємств%60,560,0
Питома вага підприємств, які одержали збиток у загальній кількості підприємств%39,540,0
Середньомісячна з/плата одного штатного працівникагрн.3200,03800,0
Темп зростання товарообігу (юридичні та фізичні особи)%100,2100,4
Рівень безробіття (за методологією МОП)%3,03,0
Обсяг капітальних інвестицій у % до попереднього року%

135,0

135,0

Обсяг експорту у % до попереднього року%103,2103,2
Обсяг імпорту у % до попереднього року%103,3103,3
Темпи зростання ( зменшення) кількості малих і середніх підприємств, у % до попереднього року%

100,0

100,0

Кількість малих і середніх підприємств на 10 тис. населенняод.

352

352

Середньорічна кількість зайнятих працівників на малих підприємствахтис. осіб

1,8

1,8

Основним завданням податково-бюджетної політики в місті на 2017-2018 роки є:

розроблення та прийняття збалансованого бюджету;

            недопущення негативних тенденцій у наповненні бюджету, зростанні недоїмки, ухилення від сплати доходів;

          урахування в показниках міського бюджету у повному обсязі потреби у коштах для соціальних виплат та розрахунків за енергоносії, дотримання жорсткої фінансової дисципліни при використанні коштів бюджету;

            забезпечення зростання ефективності використання коштів міського бюджету, концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямах розвитку міста.

           

Прогнозні показники доходів і видатків
 за загальним і спеціальним фондами бюджету м. Трускавця
на 2017-2018 роки

                                                                                              тис.грн.

Найменування показника2017 рік2018 рік
Загальний обсяг доходів162334,4171609,8
у т.ч.:
Податки, збори, платежі та інші надходження81605,286053,7
з них:
Податок та збір на доходи фізичних осіб25000,027200,0
Місцеві податки41547,043348,0
Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів5900,05950,0
Податок на прибуток підприємств85,085,0
Офіційні трансферти80729,285556,1
Загальний обсяг видатків162334,4171609,8
З них:
Державне управління11165,611937,5
Освіта44654,447633,0
Охорона здоров’я30741,732799,1

Соціальний захист і соціальне забезпечення

В т. ч. за субвенцій з державного бюджету на програми соціального захисту населення

47584,8

42307,3

50413,7

44803,4

Житлово-комунальне господарство10218,110748,1
Культура і мистецтво9571,110253,8
Засоби масової інформації227,9241,3
Фізична культура і спорт130,2137,9
Землеустрій238,7252,8
Інші заходи, пов’язані з економічною діяльністю379,8402,2
Транспорт, дорожнє господарство, зв’язок, телекомунікації та інформатика641,7679,5
Видатки бюджету розвитку6394,95723,4
Охорона навколишнього природного середовища 75,076,0
Видатки, не віднесені до основних груп 310,9311,5

ДОХОДИ

Обсяг дохідної частини бюджету міста у 2017 році прогнозується у сумі  162334,4тис.грн, 2018 році – 171609,8тис.грн.

Прогноз доходів бюджету міста розроблено на підставі прогнозних показників економічного і соціального розвитку міста Трускавця на 2017–2018 роки з урахуванням норм Податкового та Бюджетного кодексів України.

Надходження сум податку та збору на доходи фізичних осіб прогнозуються з урахуванням можливого збільшення розмірів мінімальної заробітної плати на загальнодержавному рівні відповідно до індексу інфляції (індексу споживчих цін) та недопущення зниження рівня оплати праці у бюджетній сфері. Також враховано зміни внесені до податкового та бюджетного законодавства щодо оподаткування ПДФО.

Місцеві податки в бюджеті міста прогнозуються на 2017рік – 41547,0тис.грн та 2018рік – 43348,0тис.грн. Розрахунок здійснено відповідно до норм Податкового та Бюджетного кодексів України, з врахуванням встановлених ставок.

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в розрахунках  дохідної частини бюджету міста на 2017-2018 роки планується одержати в 2017році – в сумі 5900,0тис.грн, в 2018році – 5950,0тис.грн, виходячи зі звітних даних ДПІ  щодо реалізації підакцизних товарів по місту та встановленої ПКУ та міською радою ставки податку в розмірі 5% від вартості.

Прогнозний обсяг надходжень податку на прибуток підприємств комунальної власності до місцевого бюджету у 2017–2018 роках враховує встановлену Податковим кодексом України ставку оподаткування  та інші норми і положення, які містяться в даному Законі.

ВИДАТКИ

Прогноз ґрунтується на принципі збалансованості і зорієнтований на підвищення  результативності бюджетних видатків, ефективності управління бюджетними коштами та подальшої оптимізації бюджетних програм, фінансування яких за період 2017-2018 роки здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів.

Поточні видатки  збільшено на індекс інфляції на відповідний рік, а саме: в 2017 році зростання індексу споживчих цін на рівні 8,5 відсотків, у 2018 році – 5,9 відсотків. Обсяг видаткової частини бюджету міста  у 2017 році прогнозується у сумі 162334,4тис.грн,  у 2017 році – 171609,8тис.грн. Видатки  заплановано в межах прогнозних поступлень відповідних доходів і відображено у вищенаведеній таблиці.  

Перейти до вмісту