УКРАЇНА
ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА
Львівської області
В И К О Н А В Ч И Й К О М І Т Е Т
Р І Ш Е Н Н Я
Від 31 березня 2016 року № 77 |
Про схвалення прогнозних показників бюджету м.Трускавця на 2017-2018 роки |
Відповідно до ст.21 Бюджетного кодексу України, керуючись ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Трускавецької міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Схвалити прогнозні показники бюджету м.Трускаця на 2017-2018 роки, що додаються.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Міський голова А.Кульчинський
ПРОГНОЗ БЮДЖЕТУ М.ТРУСКАВЦЯ НА 2017-2018 РОКИ
Прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди відповідно до ст.21 Бюджетного кодексу України базується на прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України і відповідної території. При формуванні бюджету на 2017-2018 роки враховано основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 №558 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2016 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2017-2019 роки».
Прогнозні показники бюджету на середньострокову перспективу враховують складну економічну ситуацію, яка склалася в нашій країні на сьогоднішній день. В умовах негативного зовнішньоекономічного фону, несприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках, продовження воєнного конфлікту на сході України, а також реформування податкової і бюджетної системи основним завданням Уряду в бюджетній сфері є стабілізація фінансової ситуації і здійснення виваженої політики видатків, яка спрямована в першу чергу на підвищення обороноздатності держави, фінансування всіх соціальних виплат та допомог, а також проведення пріоритетних видатків в межах наявного бюджетного ресурсу та забезпечення жорсткої економії бюджетних коштів. Прогноз бюджету на 2017-2018 роки розроблено відповідно до сценарію 1, згідно якого ріст реального ВВП в 2017 році в порівнянні з 2016 роком становитиме 3,5 відсотка, індекс споживчих цін – 108,5%, в 2018 році ці показники в порівнянні з попереднім роком відповідно будуть становити 4,0 відсотка та 105,9%. Показники можуть бути скориговані з урахуванням можливих змін до законодавства України.
По місту Трускавець на 2017-2018 роки основним завданням є стабілізація фінансово-економічного стану підприємств міста та покращення динаміки в економічній та соціальній сферах.
Пріоритетними напрямами розвитку є:
- впровадження енергоощадних заходів на підприємствах, бюджетній сфері, стимулювання населення до енергозбереження;
- розвиток інфраструктури, зокрема покращення стану житлового фонду міста, автомобільних доріг;
- розвиток системи підтримки сім’ї, дітей і молоді, учасників АТО, соціальний захист незахищених верств населення;
- покращення матеріально-технічної бази об’єктів освіти, міської лікарні і культури;
- збереження та ефективне використання мінеральних родовищ, реконструкція курортного парку;
- здійснення всебічного аналізу факторів, які впливають на надходження платежів до місцевого бюджету в розрізі їх видів та основних платників податків і зборів (обов’язкових платежів), зокрема за рахунок легалізації доходів, проведення інвентаризації цільового використання земель міста суб’єктами господарської діяльності, а також проведення інвентаризації платників з метою розширення бази оподаткування податками, зборами і ресурсними платежами, що зараховуються до місцевого бюджету.
Основною галуззю соціально-економічного комплексу міста є санаторно-курортна, поступлення від якої становлять 49,3% усіх платежів до бюджету міста. Тому одним із основних завдань є забезпечення стабілізації фінансово-економічного стану санаторно-курортних закладів, а також забезпечення наповнення в повному обсязі бюджету міста суб’єктами підприємницької діяльності відповідно до обсягів послуг, що надаються даними суб’єктами.
Перспективним для курорту є розвиток медичного туризму.
Демографічна ситуація суттєво не змінюватиметься, чисельність постійного населення залишатиметься на рівні 20,7тис.осіб. Введення в експлуатацію потужностей соціальної сфери (крім житла) не передбачається, закриття бюджетних установ також.
Індикативні показники соціально-економічного розвитку м. Трускавця.
Основні макропоказники економічного і соціального розвитку м.Трускавця на 2017-2018 роки | |||
Показники | Один. виміру | 2017 рік прогноз | 2018 рік прогноз |
Індекс промислового виробництва | % | 40,0 | 45,0 |
Обсяг виконання будівельних робіт | % | 35,0 | 35,0 |
Питома вага підприємств, які одержали прибуток у загальній кількості підприємств | % | 60,5 | 60,0 |
Питома вага підприємств, які одержали збиток у загальній кількості підприємств | % | 39,5 | 40,0 |
Середньомісячна з/плата одного штатного працівника | грн. | 3200,0 | 3800,0 |
Темп зростання товарообігу (юридичні та фізичні особи) | % | 100,2 | 100,4 |
Рівень безробіття (за методологією МОП) | % | 3,0 | 3,0 |
Обсяг капітальних інвестицій у % до попереднього року | % | 135,0 | 135,0 |
Обсяг експорту у % до попереднього року | % | 103,2 | 103,2 |
Обсяг імпорту у % до попереднього року | % | 103,3 | 103,3 |
Темпи зростання ( зменшення) кількості малих і середніх підприємств, у % до попереднього року | % | 100,0 | 100,0 |
Кількість малих і середніх підприємств на 10 тис. населення | од. | 352 | 352 |
Середньорічна кількість зайнятих працівників на малих підприємствах | тис. осіб | 1,8 | 1,8 |
Основним завданням податково-бюджетної політики в місті на 2017-2018 роки є:
розроблення та прийняття збалансованого бюджету;
недопущення негативних тенденцій у наповненні бюджету, зростанні недоїмки, ухилення від сплати доходів;
урахування в показниках міського бюджету у повному обсязі потреби у коштах для соціальних виплат та розрахунків за енергоносії, дотримання жорсткої фінансової дисципліни при використанні коштів бюджету;
забезпечення зростання ефективності використання коштів міського бюджету, концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямах розвитку міста.
Прогнозні показники доходів і видатків
за загальним і спеціальним фондами бюджету м. Трускавця
на 2017-2018 роки
тис.грн.
Найменування показника | 2017 рік | 2018 рік |
Загальний обсяг доходів | 162334,4 | 171609,8 |
у т.ч.: | ||
Податки, збори, платежі та інші надходження | 81605,2 | 86053,7 |
з них: | ||
Податок та збір на доходи фізичних осіб | 25000,0 | 27200,0 |
Місцеві податки | 41547,0 | 43348,0 |
Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів | 5900,0 | 5950,0 |
Податок на прибуток підприємств | 85,0 | 85,0 |
Офіційні трансферти | 80729,2 | 85556,1 |
Загальний обсяг видатків | 162334,4 | 171609,8 |
З них: | ||
Державне управління | 11165,6 | 11937,5 |
Освіта | 44654,4 | 47633,0 |
Охорона здоров’я | 30741,7 | 32799,1 |
Соціальний захист і соціальне забезпечення В т. ч. за субвенцій з державного бюджету на програми соціального захисту населення | 47584,8 42307,3 | 50413,7 44803,4 |
Житлово-комунальне господарство | 10218,1 | 10748,1 |
Культура і мистецтво | 9571,1 | 10253,8 |
Засоби масової інформації | 227,9 | 241,3 |
Фізична культура і спорт | 130,2 | 137,9 |
Землеустрій | 238,7 | 252,8 |
Інші заходи, пов’язані з економічною діяльністю | 379,8 | 402,2 |
Транспорт, дорожнє господарство, зв’язок, телекомунікації та інформатика | 641,7 | 679,5 |
Видатки бюджету розвитку | 6394,9 | 5723,4 |
Охорона навколишнього природного середовища | 75,0 | 76,0 |
Видатки, не віднесені до основних груп | 310,9 | 311,5 |
ДОХОДИ
Обсяг дохідної частини бюджету міста у 2017 році прогнозується у сумі 162334,4тис.грн, 2018 році – 171609,8тис.грн.
Прогноз доходів бюджету міста розроблено на підставі прогнозних показників економічного і соціального розвитку міста Трускавця на 2017–2018 роки з урахуванням норм Податкового та Бюджетного кодексів України.
Надходження сум податку та збору на доходи фізичних осіб прогнозуються з урахуванням можливого збільшення розмірів мінімальної заробітної плати на загальнодержавному рівні відповідно до індексу інфляції (індексу споживчих цін) та недопущення зниження рівня оплати праці у бюджетній сфері. Також враховано зміни внесені до податкового та бюджетного законодавства щодо оподаткування ПДФО.
Місцеві податки в бюджеті міста прогнозуються на 2017рік – 41547,0тис.грн та 2018рік – 43348,0тис.грн. Розрахунок здійснено відповідно до норм Податкового та Бюджетного кодексів України, з врахуванням встановлених ставок.
Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в розрахунках дохідної частини бюджету міста на 2017-2018 роки планується одержати в 2017році – в сумі 5900,0тис.грн, в 2018році – 5950,0тис.грн, виходячи зі звітних даних ДПІ щодо реалізації підакцизних товарів по місту та встановленої ПКУ та міською радою ставки податку в розмірі 5% від вартості.
Прогнозний обсяг надходжень податку на прибуток підприємств комунальної власності до місцевого бюджету у 2017–2018 роках враховує встановлену Податковим кодексом України ставку оподаткування та інші норми і положення, які містяться в даному Законі.
ВИДАТКИ
Прогноз ґрунтується на принципі збалансованості і зорієнтований на підвищення результативності бюджетних видатків, ефективності управління бюджетними коштами та подальшої оптимізації бюджетних програм, фінансування яких за період 2017-2018 роки здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів.
Поточні видатки збільшено на індекс інфляції на відповідний рік, а саме: в 2017 році зростання індексу споживчих цін на рівні 8,5 відсотків, у 2018 році – 5,9 відсотків. Обсяг видаткової частини бюджету міста у 2017 році прогнозується у сумі 162334,4тис.грн, у 2017 році – 171609,8тис.грн. Видатки заплановано в межах прогнозних поступлень відповідних доходів і відображено у вищенаведеній таблиці.
Керуюча справами О.Петранич