Звернення до релігійних громад Трускавецької ТГ, щодо святкування Великодня в умовах карантину

 П Р О Т О К О Л № 11 позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (дистанційно через мережу Інтернет з використанням відповідних технічних засобів) від 21 квітня 2021 року.

 Засідання провів голова міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Кульчинський Андрій Богданович

Присутні:   Члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: завідувач Дрогобицького міжміського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» – Майкут Ігор Богданович.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

І. Про розгляд листа – повідомлення Дрогобицького міжміського відділу  ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» від 20.04.2021 року № 905/16-07 щодо посилення карантинних обмежень під час Великодніх святкувань.

 

СЛУХАЛИ:

І. Про розгляд листа – повідомлення Дрогобицького міжміського відділу    ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України від 20.04.2021 року № 905/16-07 щодо посилення карантинних обмежень під час Великодніх святкувань.

 

Завідувач Дрогобицького міжміського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» – Майкут І.Б. повідомив присутнім, про те, що в березні 2021 року спостерілось ускладнення епідситуації спричинене стрімким ростом захворюваності на гостру респіраторну хворобу Covid-19, спричинену коронавірусом SARS-Cov-2.

Показники захворюваності зросли в 7 разів у березні, що в показниках на 100 тис. населення складає 422,5 проти 57,0, а показники смертності 23,3 проти 9,5 відповідно. Показник летальності за березень 2021року складає 5,6%. У квітні ситуація по захворюваності на Covid-19 не стабілізувалась.

За березень місяць різко зріс рівень госпіталізації – в 6,5 рази (з 7-8 чол. щомісячно 2021р. до 52 в березні цього року). Слід відмітити і зростання відсотку позитивних результатів (виявлення РНК вірусу SARS-CoV-2) при обстеженні методом ПЛР до 76,1% проти 48,0% в лютому місяці, а також при обстеженні на Ag експрес-тестами на протязі березня-лютого м-ця складає 32,3% – 35,7%.

Наступає період Великодніх свят та травневих вихідних, населення громади масово без дотримання соціальної дистанції буде збиратись у місцях масового скупчення людей                           (в тому числі на території релігійних установ, храмів), що може стати для когось місцем інфікування і подальшої важкої недуги. Передбачається значний наплив заробітчан та відпочиваючих гостей за кордону.

За результатами розгляду питання порядку денного засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію завідувача Дрогобицького міжміського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Майкута І.Б. взяти до відома.
  2. У відповідності до вимог постанови КМУ від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних заходів з метою запобігання обмежувальних заходів з метою поширення на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», враховуючи ситуацію, щодо значної міграції населення на період Великодніх свят, зростання відвідувань храмів рекомендувати:

 

           – Звернутися до старост населених пунктів та релігійних громад Трускавецької ТГ, щодо необхідності дотримуватись наступних рекомендацій :

– Богослужіння та інші релігійні заходи проводити при заповненні не більш як 50 відсотків місць та за умови дотримання учасниками заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів. Нанести горизонтальної розмітки або інші засоби дистанціонування для дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.

– Забезпечити провітрювання приміщень між кожним богослужінням.

– Не допускати скупчення людей при вході та виході з церкви.

– Причащати виключно ложечками одноразового використання або такими, що пройшли належну дезінфекцію.

– Проводити онлайн богослужіння.

– У разі виявлення випадку захворювання на коронавірус у служителя церкви, забезпечити самоізоляцію усіх контактних на 14 днів від моменту останнього контакту з хворою особою.

– Роз’яснювати під час Служби небезпеку, що створює людина, яка виділяє вірус для оточуючих.

– Забезпечити умови для антисептичної обробки рук.

– Не допускати випадків перебування в приміщенні церкви осіб без масок.

  1. Дрогобицькому міському управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області (О.Загорський) спільно з відділенням поліції № 2 Дрогобицького РВП ГУ НП України у Львівській області (О.Закутний) посилити контролюючі заходи щодо дотримання протиепідеміологічних заходів на території Трускавецької територіальної громади та за здійсненням заходів, щодо самоізоляції осіб, що контактували з лабораторно підтвердженими на коронавірус людьми.
  2. Дрогобицькому міжміському відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (І.Майкут) спільно з представниками сектору з питань цивільного захисту населення ТМР (С.Голубінка) та КП «Редакція міського радіомовлення» (Є.Кіт) через засоби масової інформації, офіційний сайт ТМР, соціальні мережі інтернет звернутися до населення громади, щодо необхідності проведення лабораторної діагностики СOVID-19 з метою виявлення безсимптомних носіїв вірусу SARS-CoV-2 (ПЛР-тести, швидкі тести).

Голосували: «за» – 17;   «проти» – 0 ; «утримались» – 0 .

Перший заступник голови

міської комісії з питань ТЕБ і НС                (підпис)         Балицький О.М.

 

 

         Секретар комісії                                             (підпис)          Чапський В.Ч.

Перейти до вмісту