18 травня у Трускавці з робочим візитом перебуває делегація з міста-побратима Трускавця в Республіці Польща м. Дзялдово на чолі з бургомістром Ґжеґожем Мровінським. До делегації також ввійшли керівник одного з комунальних підприємств Дзялдова (водоканалу) Славомір Пшенни, депутат міської ради Патрік Пєкарський та Славомір Квасовський, котрий займався купівлею обладнання та логістикою. Поляки приїхали до нас не з порожніми руками – привезли два надпотужні генератори (один на 27 кВт, інший на 22 кВт). Це трифазні автоматичні дизельні електрогенератори – при вимкненні електроенергії вони запускаються автоматично.

Після зустрічі в кабінеті міського голови Андрія Кульчинського та оформлення відповідної документації про передачу Трускавецькій громаді генераторів, закуплених за кошт міського бюджету Дзялдова, наші польські побратими висловили бажання поїхати на цвинтар та вшанувати пам’ять українських воїнів, котрі загинули в московсько-українській війні.

Гості з Дзялдова привезли з собою фахівців, котрі безпосередньо перевірили справність подарованого обладнання та навчили ним користуватися відповідних спеціалістів Трускавецької міської лікарні та Трускавецької СЗШ № 3 (саме в ці установи доставлені генератори). Генератор меншої потужності, котрий раніше знаходився в третій школі, передаємо Уличненській школі. У випадку відсутності електроенергії наші освітні та медичні установи матимуть резервне живлення, за що дякуємо наших побратимам з Польщі.

Бургомістр Дзялдова Ґжеґож Мровінський, депутат та керівник КП з Дзялдова оглянули СЗШ №3, побували в STEAM-лабораторії для дітей та на репетиції до загальношкільного Свята Вишиванки. Дзялдовчани обдумують можливість і в себе запровадити подібний захід, щоб популяризувати народну культуру, зокрема гафтований одяг кашубів, вармінців, мазурів та інших субетносів на території Вармінсько-Мазурського воєводства Польщі, до якого належить місто Дзялдово.

Місто Дзялдово – давній партнер Трускавця. Співпраця між нашими містами триває понад 15 років. За прикладом цього міста у Трускавці створено Університет Третього Віку для сеньйорів. Генератори від Дзялдова, закуплені для Трускавця рішенням сесії Дзялдовської міської ради – одні з найпотужніших серед тих, які отримав Трускавець в рамках спонсорської допомоги від міст-партнерів.

Щиро дякуємо бурмістру Ґжеґожові Мровінському, депутатам  та всій громаді Дзялдова за щедрий дар! Bóg zapłać za wasze wielke serce i wsparcie Ukrainy!

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту