ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ТРУСКАВЕЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

Сектор з питань цивільного захисту населення Трускавецької міської ради спільно з Трускавецьким МВ ГУ ДСНС України у Львівській області інформують, що на території Львівської області дуже багато випадків самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків, які призвели до виникнення пожеж на значній площі.

 Пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу. Такі випалювання погіршують якість ґрунтів та призводять до змін видового складу рослинності. Сіножаті на випалених територіях перетворюються на плантації грубого бур’яну.

 У вогні гинуть корисні комахи, які зимували у верхніх шарах ґрунту, горить   і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.

 Шкода від спалювання сухої трави багатолика та вкрай небезпечна.

 До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того,                 з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Крім того, такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів.

Шановні мешканці Трускавецької територіальної громади!

 

Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків!

Запобігайте виникненню пожеж в екосистемах!

Бережіть природу, будьте господарями своєї рідної землі!

 Нагадаємо, що статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом.

 Винні особи караються штрафом від 91 800 грн до 153 000 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

 Відповідно до чинного законодавства передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями (КП «Парк куротний) на його вивезення (послуга платна).

 

 

Перейти до вмісту