Підписання більшої кількості декларацій з Орівською амбулаторією дозволить уникнути скорочення персоналу

 У міській раді, на понеділковій нараді міського голови з керівниками структурних підрозділів міста, обговорили звернення мешканців Орова. У заяві, яку подали Тетяні Сухроменді, старості села Орів  мешканці звернулись з проханням провести громадські слухання 26 вересня в селі, за участі міського голови Андрія Кульчинського, головного лікаря Ігоря Стасика й персоналу амбулаторії, з тим, щоб знайти можливість залишити на роботі фельдшера.
 Мова йде про лікарку, яка працювала завідувачкою фельдшерсько-акушерського пункту села Зимівки. Цей пункт було ліквідовано у зв’язку з реорганізацією, відповідно скоротилась і посада. Однак мешканцям важливо, щоб саме ця лікарка залишилась на роботі, бо безвідмовно працювала і консультувала дома тих, хто хворів на ковід, опікувалась ними в період карантину.  Про це вони розповіли заступнику міського голови Трускавця  Святославу Стефанківу на Дні пам’яті за загиблими за волю України в Орові, який проходив цієї неділі.  
 Обставини, що склались залежать не лише від керівників міста, зазначив Ігор Стасик, головний лікар Трускавецької міської лікарні. Перш за все, слід розуміти, що це питання не вирішується в рамках громадських слухань, а, радше, залежить від фінансової доцільності та кадрової політики. На даний час, з Орівським пунктом було підписано всього 30 декларацій мешканцями Зимівок. Але, саме від кількості підписаних декларацій залежить фінансування, а від того і функціонування не лише фельдшерських пунктів, а й робота сімейних лікарів в містах. «Тридцять декларацій – занадто мало, навіть, для оплати праці окремого фельдшера, який би працював на території села Зимівки, не кажучи вже й про решту фінансування. Однак, ситуацію можна змінити», – каже Ігор Стасик. За його підрахунками, потрібно, щоб ще 50 мешканців Зимівок підписали декларації з Орівською амбулаторією, тоді можна було б залишити людину працювати. Тож, мешканці села мали б про це подумати та діяти. Однак, як відомо, серед людей, які подавали заяву старості Орова лише двоє зимівчан мають декларації з місцевою амбулаторією. Тож, виглядає так, що відповідальність за утримання лікарів в Орівській амбулаторії лежить на самих мешканцях села.