В Україні почали діяти нові правила карантину

 В Україні з 20 вересня почали діяти нові правила карантину. Зокрема, після виходу з «зеленої» зони вакциновані українці зможуть уникнути обмежень.

 Відповідну постанову № 954 від 13 вересня 2021 раніше було оприлюднено на сайті уряду.

 З 20 вересня адаптивний карантин в Україні працює за новими правилами, а обмеження починають вводити після переходу країни в «жовту» зону. Таке рішення очікується найближчим часом.

 В «жовтій» зоні вводяться обмеження на число відвідувачів в фітнес-центрах, число учасників масових заходів, а в кіно і театрах заповнення залів не повинне перевищувати 50%.

 В «червоній» зоні забороняється робота кафе, ресторанів, кіно, театрів, ТРЦ, шкіл, ринків. У «червоній» зоні працювати можуть тільки АЗС, продуктові магазини, аптеки, банки, пошта та ветклініки.

 Новими правилами передбачено привілеї для вакцинованих. Так, в «жовтій» зоні обмежень можна уникнути, маючи хоча б одну дозу вакцини, в «червоній» – дві дози.

 Доказом вакцинації є COVID-сертифікат, який можна згенерувати в застосунку «Дія »або отримати у сімейного лікаря в паперовому вигляді.

 З 20 вересня починають діяти два види внутрішніх сертифікати

  • «жовтий»- для однієї дози, видається на 120 днів
  • «зелений» – для двох доз, видається на 365 днів

Кольорові сертифікати будуть доступні тільки в застосунку «Дія».

 Крім того, сертифікат буде містити інформацію про негативний тест (діє 72 години) і про те, що людина перехворіла.

 У разі введення «жовтої» зони школи зможуть працювати лише за умови наявності «жовтого» сертифікату у 80% педагогів. У «червоній» зоні для роботи шкіл умови посилюються – у 100% педагогів мають бути «зелені» паспорти. При цьому від школярів вакцинація не потрібна.

 Нові правила не передбачають обмеження для транспорту. Перевіряти наявність сертифікатів у пасажирів не будуть, але водії повинні бути вакциновані.

 Іноземці, які в’їжджають в Україну з метою транзиту і мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин, звільняються від самоізоляції. Їм не потрібно робити тести на COVID в Україні і встановлювати застосунок «Вдома».

 Для в’їзду в Україну в іноземців повинна бути страховка, а також підтвердження вакцинації, одужання або негативний тест.

 В «жовтій» зоні бізнес сам вирішує, пускати тільки вакцинованих або ж дотримуватися обмеження за кількістю місць. У «червоній» зоні без COVID-сертифікату можуть не пустити в кафе, ресторан, кіно, театр, ТРЦ, фітнес-центр, басейн. У цій зоні бізнес працює за умови стовідсоткової вакцинації.

Перейти до вмісту