18 листопада – Міжнародний день відмови від куріння

 Куріння – шкідлива звичка, яка може призвести до серйозних ускладнень зі здоров’ям та смерті. Коли людина кине палити, організм почне природним чином одужувати й з часом відновить життєву силу некурця. Деякі ефекти, такі як зниження артеріального тиску, спостерігаються майже відразу. Інші наслідки, такі як ризик розвитку раку легень, серцевих захворювань та хвороб легень, потребують років, щоб опуститися до рівня некурця.

 Однак кожен рік без куріння зменшує ризики та покращує загальний стан здоров’я, роблячи відмову від куріння відмінним вибором для тих, хто почав звикати.

 Багато хто побоюється, що для покращення стану здоров’я та самопочуття знадобиться багато часу, але термін реалізації реальних переваг швидший, ніж більшість людей усвідомлюють. Користь для здоров’я починається вже через годину після останньої сигарети і продовжує покращуватися.

 Факти про відмову від куріння:

– кинути палити означає розірвати цикл залежності і по суті «перекрутити мозок», щоб припинити тягу до нікотину;

– щоб досягти успіху, курці, які хочуть кинути, повинні мати план, щоб подолати тягу;

– перевага відмови від куріння починається вже через 1 годину після останньої сигарети;

– чим швидше курець кине курити, тим швидше він знизить ризик розвитку хвороб серця та легенів та інших станів, пов’язаних з курінням.

 Зазначимо, що за даними Державної служби статистики України, у Львівській області 367,3 тисячі осіб у віці 12 років і старшому повідомили, що курять. Це становить 17,3% від усього населення вказаної вікової групи.