Отруєння чадним газом призвело до шпиталізації двох неповнолітніх дітей

 28 листопада сталися два випадки отруєння чадним газом у Львівській області. Перший трапився близько 13:10 год. в одній з львівських квартир на вул. Козланюка. Внаслідок отруєння у стані середнього ступеня важкості шпиталізували 27-річну дівчину.

 Інший нещасний випадок зафіксували орієнтовно о 18:00 год. у Самборі. Там, у квартирі п’ятиповерхового будинку, отруїлися чадним газом двоє дітей віком 12 (дівчинка) та 7 (хлопчик) років. Їх доставили у Самбірську ЦРЛ.

 Як пояснив начальник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько, при отруєнні чадним газом кров втрачає здатність насичуватись киснем, в результаті настає метаболічна асфіксія і людина не може дихати. Часто люди непритомніють, а тому не можуть покликати на допомогу. Отож, якщо ви відчули перші симптоми отруєння (головний біль, слабкість, нудота) потрібно викликати швидку, рятувальників та залишити приміщення.

 З настанням холодів та початку опалювального сезону, особливо важливо пам’ятати про елементарні правила безпеки з обігрівальними правилами.

 Найпоширенішими причинами отруєнь є: порушення умов безпечного користування газовими приладами та пічками, несанкціоноване втручання господарів в роботу систем газопостачання та конструкцію газових приладів, несправна система вентиляції.

 Пам’ятайте! Чадний газ небезпечний тим, що немає жодних виражених ознак. Обов’язково провітрюйте приміщення, в якому ви знаходитися. Ця нібито незначна звичка, здатна уберегти ваше життя!

Профілактичні заходи, які вбережуть вас від отруєнь чадним газом

 Як уберегтися від чадного газу?

 По-перше, рекомендують встановити спеціальні сигналізатори, які повідомляють через звук або світловий сигнал про надлишкову концентрацію в приміщенні чадного, або природного газу. По-друге, варто укласти договір на технічне обслуговування як систем газопостачання, так і димових вентиляційних каналів. По-третє, не слід безвідповідально користуватись газовими приладами, тобто не залишати їх без нагляду, або використовувати не за призначенням. Також необхідно постійно підтримувати вентиляцію житла навіть в зимову пору.

 Щоб був стабільний процес горіння потрібен постійний доступ кисню. Зараз багато господарів встановлюють у своїх житлах пластикові вікна та двері, які є герметичними і не пропускають повітря. Дуже важливо під час горіння газових приладів відчинити трохи вікно, аби забезпечити вентиляцію приміщення. Це допоможе не накопичити викид чадного газу і тим самим не отруїтися.

 Пам’ятайте! Чадний газ небезпечний тим, що немає жодних виражених ознак.

 Які є загальні ознаки отруєння чадним газом?

 У переліку симптомів: запаморочення, головний біль, пришвидшене серцебиття, почервоніння обличчя, загальна слабкість, нудота, іноді блювота. В окремих випадках – смерть.

 При отруєнні чадним газом кров втрачає здатність насичуватись киснем, в результаті настає метаболічна асфіксія і людина не може дихати. Часто люди непритомніють, а тому не можуть покликати на допомогу. Отож, якщо ви відчули перші симптоми отруєння (головний біль, слабкість, нудота) потрібно викликати швидку, рятувальників та залишити приміщення.

 Які є найпоширеніші причини виникнення пожеж, пов’язаних з газовим обладнанням?

 Часто причинами пожеж є порушення правил пожежної безпеки під час монтажу нагрівальних приладів та під час експлуатації газового обладнання.

 Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити саме обладнання, його герметичність, відсутність тріщин та перевірити димарі.

Перейти до вмісту