Найдовша та найширша вулиця України – в селі Орів Трускавецької громади!

 14 кілометрів – така довжина вулиці Шевченка в селі Орів Трускавецької міської територіальної громади. Сьогодні, 1 грудня, представники Книги рекордів України зафіксували рекорд найдовшої вулиці в Україні, та видали відповідний сертифікат. Хоча насправді вулиця Шевченка в Орові є не лише найдовшою в Україні, а й найширшою, адже всі бічні вулички села є відгалуженнями тієї єдиної дороги, котра простягається Оровом з Долішнього Кінця в Горішній і йде Ділами (верхами) та сусіднім селом Зимівки. Тож якщо в майбутньому хтось попробує побити орівський рекорд, то зробити це буде непросто – більш детальні заміри покажуть довжину дороги в Орові більшу за 14 км.

 Факт встановлення рекорду «Найдовша вулиця в Україні» викликав жвавий інтерес не лише в жителів села Орів, але й у представників влади Трускавецької територіальної громади, а навіть і у Львівській обласній державній адміністрації. Заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, присутній на церемонії вручення сертифікату, наголосив, що розвиток карпатського регіону неможливий без індустрії емоцій, без цікавинок, без магнітів-родзинок, які вабитимуть гостей до таких перспективних туристичних дестинацій як село Орів. А оскільки дороги – це артерії економіки, від яких залежить розвиток громад, то заступник голови Львівської ОДА пообіцяв, що наступного року розпочнуть ремонт найдовшої вулиці в Україні. Під час церемонії вручення сертифікату, яка відбувалася в готелі «Monastiс», вчителька Орівської СЗШ Наталія Петрів-Бойко та директор музею історії Трускавця Галина Коваль нагадали основні віхи історії села. Як зазначила Наталія Петрів-Бойко, Орів славиться не лише найдовшою вулицею в Україні, а й візитом Олекси Довбуша, який відміряв повний капелюх золота на будівництво церкви св. Покрови. А ще Орів відомий своїми найсмачнішими трускавками (полуницею), унікальною водою, котра ніколи не замерзає, і з якої Бачевські у Львові виготовляли свою знамениту горілку, однією з найдавніших церков, котра вартує занесення у список ЮНЕСКО, школою дельтапланеристів, через яку в 1909 р. залізнична гілка була продовжена з Дрогобича до Трускавця, святим Іваном з Урича, отцями-камедулами, таємничим Красним Каменем з містичними властивостями, цілющою водою, котра лікує очі та відновлює зір, великою кількістю повстанських криївок та багатьма іншими атракціями, котрі чекають свого часу.

 Журналісти провідних телеканалів із захопленням слухали ці історії, кожна з яких може бути матеріалом для сенсаційних журналістських розслідувань. Навряд чи вони знали, що колись, до Другої світової війни, в Орові мешкало значно більше людей, ніж у Трускавці, що тут починав свою духовну кар`єру Блаженніший Святослав Шевчук, Патріарх УГКЦ, що біля Орова знаходиться найбільша біла пляма І світової війни (гори Магура та Комарницька, де є поховання австрійських та російських солдатів), що саме з Оровом пов’язана діяльність голови Української Головної Визвольної Ради (УГВР) Кирила Осьмака та легендарного розвідника Романа Різняка (псевдо Макомацький), що звідси вела трансляцію перша незалежна радіостанція «Афродіта» («Вільна Україна»), а кожне урочище сповнене таємниць.

 Сучасний Орів – це не лише спогади про минуле та славна і героїчна історія, а й бажання розвитку та процвітання. З цією метою тут засновані унікальні готельні комплекси «Monastic» та «Карпатські полонини», будується екоготель «Oriv», котрий вже почав приймати перших відвідувачів з домашніми тваринами, виробляються карпатські чаї та карпатські меди, проводяться різноманітні фестивалі. А ще тут будується найвища оглядова вежа, з якої проглядатимуться міста Львів та Стрий (в рамках проєкту «ВелоБескиди»), споруджується найпотужніша в Західній Україні вітроелектростанція (Орівська ВЕС – один з найбільших інвестиційних проєктів на території громади).

 Староста села Тетяна Сухроменда впевнена, що найдовша вулиця в Україні – це перший, але далеко не останній рекорд Орова. Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський вважає, що Орів отримав друге дихання після приєднання до Трускавецької громади, і в цьому його підтримав заступник голови ЛОДА Юрій Бучко. Вручення сертифікату «Найдовша вулиця в Україні» від Книги рекордів України – це важлива віха у розвитку Орова та Трускавецької громади. Вона засвідчує, що влада не просто фіксує факти та події, а й системно та цілеспрямовано працює над розв’язанням злободенних питань. В Орові окрім нагальної потреби ремонту дороги є й інші проблеми, котрі озвучуються на всіх рівнях, і над вирішенням котрих спільно працюють старостат села, влада громади, обласний та народний депутати, обласна державна адміністрація. Адже вирішуючи проблеми села, сприяємо його розвитку, даємо людям шанс на краще життя, спонукаємо їх не покидати рідну країну у пошуках кращої долі, а залишатися в батьківському краї та бути гордими з того, що ми – Українці!

Перейти до вмісту