В Україні не було зареєстровано підтверджених випадків смертей, спричинених вакцинацією – МОЗ

 Вакцинація – це безпечний спосіб створити імунітет, а хвороба – ні. Від COVID-19 в Україні померло вже 93 тисячі людей. Водночас в Україні не було зареєстровано підтверджених випадків смертей, спричинених вакцинацією. Про це інформують у МОЗ.

 COVID-19, на відміну від вакцинації, здатний залишати після себе тривалі негативні наслідки для здоров’я, зокрема «постковідний синдром». А вакцинація – це перевірений та керований спосіб сформувати імунітет до коронавірусу без небезпеки для здоров’я. 

 Навіть якщо ви перенесете хворобу легко, у вас може не сформуватися належного імунного захисту після неї. Одне з досліджень Центрів з контролю та профілактики захворювань в США свідчить про те, що у третини з тих, хто перехворіли на COVID-19, не виявили антитіл до цієї хвороби. Водночас в іншому дослідженні після двох доз вакцини антитіла до SARS-CoV-2 виявили у 99,6% людей.

 Навіть якщо ви вже перехворіли вам варто щепитися, адже ви можете заразитися знову. За результатами американського дослідження, люди, які перенесли COVID-19, а потім вакцинувалися, мають у 2,34 раза нижчий ризик захворіти на COVID-19 знову, ніж ті, хто хворів, але не вакцинувався.

Перейти до вмісту