БФ «Право на захист» реалізуватиме у Трускавці новий проєкт

22 червня у Трускавці з робочим візитом побували представники Благодійного фонду «Право на захист». В кабінеті міського голови Трускавця з гостями зустрілися та провели робочу нараду мер міста Андрій Кульчинський, його заступник Олександр Ткаченко та начальниця відділу організаційного забезпечення діяльності виконкому Лілія Кіндракевич.

БФ «Право на захист» у співпраці з партнером Peace Winds Japan (далі – RWJ) реалізує проєкт «Реагування на надзвичайні ситуації за допомогою мобільних послуг».

Тож сьогодні представники фонду моніторили потреби у Трускавецькій громаді для подальшої співпраці. З цією метою до Трускавця прибули координаторка мобільних груп у Львівській обл., фахівчиня з моніторингу ситуації ВПО та фахівчиня з соціальних питань.

Peace Winds Japan  (PWJ) — це неурядова організація зі штаб-квартирою в Японії (працює в багатьох країнах світу), яка займається підтримкою людей, що опинилися в скрутному становищі та яким загрожує конфлікт, бідність чи інші негаразди.

На нараді були озвучені такі потреби як автоматичні дефібрилятори, кнопки виклику медперсоналу для лікарні, літійно-полімерні батареї великої ємності з інвектором. Серед потреб також медичні засоби, продукти, матраци, милиці, спецліжка, бактерицидні лампи, памперси для дорослих, світловідбивальні жилети, павербанки, розкладні переносні пандуси, інвалідні візки та інше.

Після робочої наради в міській раді представники БФ «Право на захист» спільно з Андрієм Кульчинським та Лілією Кіндракевич відвідали Трускавецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Трускавецький міський центр соціальних служб та Трускавецьку міську лікарню.

З БФ «Право на захист» Трускавецька міська рада працює давно по різних проєктах. З початку повномасштабної війни цей благодійний фонд надавав суттєву допомогу продуктами, засобами гігієни та іншими необхідними речами для ВПО, які знайшли прихисток в місті Трускавці та в селах Трускавецької громади. Допомогу від БФ «Право на захист» отримували як ВПО в місцях компактного розміщення, так і ті, хто самостійно знайшов собі тимчасове житло.

В новому проєкті, який реалізуватиметься на території трьох областей (Львівська, Вінницька, Чернівецька), і в тому числі у Трускавці, допомога надаватиметься не лише для ВПО, але і для соціально вразливих верств населення з числа мешканців Трускавецької територіальної громади (в межах 30% допомоги).

Початок реалізації проєкту у Львівській області – червень 2023 року.

Як розповіла представниця БФ «Право на захист» Орися Йосипчук, в рамках проєкту працюватимуть мобільні групи, які надають різні види допомоги в Львівській області, а саме:

1) психологічні консультації для вимушених переселенців та місцевих постраждалих від повномасштабного вторгнення (у рамках проєкту надаються індивідуальні та групові консультації),

2) юридичні консультації для вимушених переселенців (у рамках проєкту надаються індивідуальні та групові консультації),

3) юридичні консультації для адміністрацій місць компактного проживання (МКП) та допомога у розробці юридичних положень (таких як правила проживання в МКП, порядок заселення, виселення тощо),

4) гуманітарна допомога, що включає в себе:

– продуктові набори для вимушених переселенців в МКП та приватному секторі;

– гігієнічні набори для вимушених переселенців в МКП, соцзакладах та приватному секторі;

–  неспеціалізованe медичне обладнання (інвалідні візки, тонометри, процедурні столи тощо) +генератори і опалювальне обладнання для вимушених переселенців в МКП, соцзакладах,

5) консультації соцпрацівників,

6) тренінги для соцпрацівників у громадах.

Категорії, котрі можуть отримати послуги в рамках цього проєкту: ВПО (70%), вразливі категорії місцевого населення, які проживають в МКП, соцзакладах, приватному секторі.

Перейти до вмісту