Огляд організму без виїзду з села: у Станилі працювала мобільна медична бригада

Людям потрібно було лише прийти, а медичну виїзну бригаду організувала КНП «Трускавецька міська лікарня». Прийом проходив у приміщенні Станильського старостату. Традиційно на вулиці можна було зробити контрольне вимірювання тиску. Увійшовши в приміщення, працієнти могли здати аналізи (кров, сеча, холестерин, рівень цукру), зробити ЕКГ і отримати консультацію кардіолога, пройти огляд у пульмонолога тощо. Необхідне обладнання медики привезли із собою, аби максимально швидко провести діагностику та надати консультації, або спрямувати на детальніше дообстеження.

У 5 із 18 пацієнтів, які перевірили вміст цукру в крові (станом на 10 годину ранку), виявили його високий рівень. Це поширене явище, зауважують медики, адже часто люди навіть не знають про те, що мають таку проблему, звертаються до лікарів, коли недуг загострюється. Завдяки роботі лікарських бригад, мешканці нашої громади мають можливість запобігати розвиткові цих і інших захворювань та отримати фахову допомогу.

Як тільки лікарі розпочали прийом, до кабінетів вишикувались черги. Попри те, що більшість мешканців Станилі отримують медичні послуги у міській лікарні Трускавця, бо там мають заключені декларації, серед них чимало людей пенсійного віку, які були захваті від того, що можна пройти огляд на місці, без виїзду із села, адже поважний вік не завжди дозволяє вільно пересуватись. Як розповіла Надія Рибак, завідувачка відділення первинної медичної допомоги КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР, за день роботи у селі Станиля медики провели: 40 загальних аналізів крові, на рівень холестерину – 20 аналізів, 40 консультацій у сімейний лікарів, 40 тестів на глюкозу, 35 ЕКГ та консультацій у кардіолога, 15 консультацій пульмонолога, шестеро людей отримали щеплення від правця та дифтерії та троє пацієнтів вакцинувались від коронавірусу. Вона також подякувала за допомогу в організації сьогоднішнього приймального відділення на виїзді старості села Павлу Пасічнику, та всім старостам сіл де працювали медики раніше. Ініціатива започаткування таких виїзних медичних акцій належить міському голові Андрію Кульчинському. Спільно з фахівцями міської лікарні Трускавця бригади лікарів працювали в Модричах, Доброгостові, Уличному, Орові, а сьогодні в Станилі. Наступного тижня медики зроблять ще один виїзд, але в межах міста, і прийматимуть в URBAN бібліотеці на вул. Бориславській, 36. Цей мікрорайон знаходиться найдалі від лікарні, тож логічно, що саме тут працюватиме мобільна клініка.

Потреба у лікарській допомозі в селах досить висока, тож на цьому етапі практика виїзних медичних бригад не завершується, про це наголошує заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної допомоги КНП «Трускавецька міська лікарня» Руслан Пономаренко. Спільно з владою міста розвиватимуть цей напрямок, адже завдяки роботі бригади допомогу отримали сотні мешканців нашої громади, серед яких багато вразливих категорій, тож виїзди мобільної клініки планують робити на постійній основі.

Перейти до вмісту