Данська рада у справах біженців провела у Трускавці тренінг на тему гуманітарних принципів, соціальної згуртованості та залучення молоді

Сьогодні, 4 вересня, у Трускавці в приміщенні готелю «Mirotel Resort and Spa» Данська рада у справах біженців (Danish Refugee Council, DRC) провела тренінг для представників органів влади та громадських організацій в рамках проєкту довгострокових рішень.

Участь в тренінгу взяло близько двох десятків осіб, у тому числі внутрішньо переміщені особи (ВПО) з різних областей України. На тренінгу були представлені орган місцевого самоврядування (секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, керівники чи представники різних відділів та управлінь – члени Ради ВПО м. Трускавця), Трускавецька філія Львівського обласного центру зайнятості (директорка Маргарита Роман), громадські організації, благодійні фонди, зокрема Рада ВПО м. Трускавця (голова Тетяна Моісеєва-Шиленко), Молодіжна рада Трускавецької МТГ (заступник голови Мирон Пришляк), ГО «Союз Українок Херсона і Херсонської області» (кер. Валентина Січова), БФ «Дій Твори», ГО «ІЦ Толока», ГО «Університет Третього Віку» (кер. Олена Пилат).

Співпраця Трускавецької міської ради з Данською радою у справах біженців (Danish Refugee Council, DRC) розпочалася в 2022 році з ініціативи секретаря Трускавецької міської ради Наталії Пономаренко. Ця гуманітарна організація реалізувала у Трускавці ряд допорогових та розвиткових проектів, у тому числі роздавала гуманітарну допомогу (продукти, засоби гігієни тощо), надавала безкоштовні юридичні, психологічні та соціальні консультації. Сьогоднішній тренінг є своєрідним підведенням підсумків роботи Данської ради на Львівщині, зокрема і в нашому регіоні, черговим нагадуванням про необхідність дотримання та незмінність гуманітарних принципів, окреслення механізмів покращення соціальної згуртованості, залучення молоді до молодіжної політики громади, про важливість адаптації ВПО та їхньої інтеграції в локальну громаду.

Тренінг провели фахівці Данської ради у справах біженців (Danish Refugee Council, DRC), спікери та тренери Софія Білянська, Сергій Гавриленко, Володимир Мільченко, Андрій-Іван Щур та Ігор Фурик, за що їм щира подяка. Було декілька практичних завдань та робота в групах, зокрема щодо вирішення тих чи інших проблемних ситуацій чи покращення якості взаємодії між органами влади та молоддю.

«На навчанні від представників DRC (Danish Refugee Council) ми обговорювали молодіжну політику та залучення молоді.

На порядку денному були важливі питання:

  1. Удосконалення нормативної бази у молодіжній сфері.
  2. Реалізація цільових програм та нормативно-правових актів.
  3. Оцінка ефективності молодіжної політики та її вдосконалення.

Сьогодні мені випала нагода виступати двічі, і одна з тем стосувалася розбирання проєкту «Надія Є».. Говорив про сильні та слабкі сторони цього проєкту, де молодь, відвідувачі клубу, студенти, волонтери, міська рада, депутати, підприємці та небайдужі мешканці спільними зусиллями облаштували простір у чотирьох кімнатах: тренажерний зал, кімнату для коворкінгу, кімнату для настільних ігор та кімнату для кінопоказів і дискотек.

Тепер я розумію, що з Молодіжною радою Трускавця ми впевнено рухаємось вперед!», поділився думками про тренінг головний спеціаліст управління розвитку громади Трускавецької міської ради Віталій Циніцький.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту