Гранти – унікальна можливість для розвитку фермерських господарств

17 липня в селі Дашава Стрийської громади відбулася зустріч Надзвичайного та Повноваженого Посла Канади в Україні Лариси Ґаладзи з представниками фермерів, котрі розвивають свої господарства за фінансової підтримки Канадського Уряду. Участь в зустрічі взяли і представники Трускавецької громади: заступник міського голови Трускавця, староста села Модричі Мирон Флюнт та фермер з Уличного Ігор Гриньків.

Серед інших гостей – керівники/менеджери організацій/проєктів  Socodevi, WeProsper Бізнес-мережа сільських жінок. Зустріч пов’язана з початком нового проєкту розвитку підприємництва для постраждалого від конфлікту сільського населення в Україні WeProsper (Канада), який курується Бізнес-мережою сільських жінок та Сільськогосподарською консультаційною службою.

Обговорення актуальних тем розвитку фермерства та можливостей використання грантових коштів відбувалося як у самій Дашаві, так і на виїзді – на базі фермерського кооперативу «Карпатські ґазди» в селі Загірне. Фермерство розвиває Катерина Тарасенко, котра покинула рідну Луганщину ще в 2014 році. Пропрацювавши 30 років на Донбасі, в тому числі 20 – експертом з маркетингу на потужному промисловому підприємстві, жінка поміняла місто на село, і разом з партнерами вирощує кіз, займається виробництвом крафтових сирів. Цікаво, що вперше з сільським господарством пані Катерина познайомилася в селі Орів (ще до входження села в Трускавецьку територіальну громаду), де було створено міні-ферму «Дві Катерини». Згодом жінка розвивала агробізнес у селі Тухля на Сколівщині, а тепер – на Стрийщині.

Під час поїздки учасники зустрічі ознайомилися з тим, як вдосконалює бізнес фермерське господарство, як планує розвиватися і надалі, а також з якими проблемами стикається та як їх вирішує. Такі поїздки з обміну досвідом є дуже важливими, каже Мирон Флюнт.

«Мета поїздки в Дашаву – не лише вивчити досвід фермерських господарств у наших сусідів, а й посилити співпрацю грантодавців з Трускавцем. Адже грантові проєкти дають унікальну можливість розвивати фермерство, популяризувати екоферми та агротуристику, що для курортного Трускавця буде безсумнівним позитивом. Маємо приклад фермера з Уличного Ігора Гриньківа, котрий виграв канадський грант і за отримані кошти розвиває свій агробізнес, мріє про створення агрохабу.

Сподіваюся, що кількість фермерів, котрі розуміють значення залучення додаткових грантових коштів для розвитку своїх господарств, у нашій громаді зростатиме», – каже заступник міського голови Трускавця Мирон Флюнт.

Перейти до вмісту