Демобілізація військових у 2023 році: хто отримав право?

19 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», які стосуються розширення підстав звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану (№ 8009). Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Відтепер військовослужбовці можуть звільнитися зі служби, якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Нагадаємо, що третього травня цього року Верховна Рада додала додаткові підстави для звільнення з військової служби, якщо близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, додаткову підставу для звільнення з військової служби під час воєнного стану встановлено для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, та військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом.

Перейти до вмісту