Насильству – ні!

 12 грудня в залі засідань Трускавецької міської ради під головуванням заступника міського голови Олександра Ткаченка відбулося засідання Координаційної ради з питань протидії та запобіганню домашньому насильству. Участь в засіданні взяли представники Трускавецького міського відділення поліції, Трускавецького міського суду, відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради, управління праці та соціального захисту населення ТМР, КНП “Трускавецька міська лікарня”, Служби у справах дітей та Трускавецького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

 На Координаційній раді з питань протидії та запобіганню домашньому насильству було підведено підсумки акції «16 днів проти насильства», яка проходила в період з 25 листопада по 10 грудня ц.р. Було зазначено, що тема насильства, на жаль, залишається актуальною в українському суспільстві, і Трускавець не є винятком. Так, фактично щотижня складається по 5-6 протоколів. Переважно акти насильства вчиняються під впливом алкогольного сп’яніння. Найгірше те, що свідками сварок між чоловіком та дружиною, а інколи й безпосередніми жертвами сімейних скандалів є діти. Тішить те, що в нас не зафіксовано випадків сексуального чи економічного насильства, більшість кривдників вчиняють психологічне насильство.

 Заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко дав доручення відповідним службам посилити роботу в тому напрямку, щоб відповідальність за насильство поніс конкретний кривдник, а не вся родина, як це часто буває у випадку накладання судом штрафів (адже тоді страждає сімейний бюджет, а не кривдник). Ефективнішими методами впливу на насильника є громадські роботи чи умовне позбавлення волі. До них вдаються тоді, коли прохання та переконування не дають ефекту. З наступного року кривдників виховуватимуть і перевиховуватимуть не лише представники місцевих соціальних служб та поліції, а й кваліфіковані психологи та психіатри у Львові.

 Всього у Трускавецькому міському центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді є 54 картки осіб, які перебувають на обліку як такі, що вчиняли домашнє насильство. В 2019 році під соціальний супровід взято ще 5 сімей, де виховується 11 дітей. Проводяться профілактичні інформаційно-роз`яснювальні заходи в сім`ях та школах, доповідала начальник відділу ТМЦССДМ Оксана Плитин.

 Але факт залишається фактом – проблема насильства, подібно як і проблема цькування в школах (булінг), не втрачає своєї актуальності. І не тільки чоловіки вчиняють насильство – у Трускавці зафіксовано факти, коли саме чоловіки звертаються за допомогою як потерпілі від агресії жінок.

Нагадаємо, що за вчинення актів насильства в сім`ї передбачена як адміністративна (ст. 173-2 КпАП), так і кримінальна (ст. 126-1 ККУ) відповідальність.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту